Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Бойовий ветеран відзначив 90-річний ювілей

Автор О.Філонова

Ветерану Великої Вітчизняної війни, педагогу, який виховав не одне покоління сіверян, Борису Григоровичу Якубовичу виповнилось 90 років. Особисто привітав цю шановану людину голова РДА В'ячеслав Кауфман, а також його заступник Павло Плотніков, голова районної ветеранської організації Василь Блохін.

 

Гарна дата в мудрому віці. Ветерану Великої Вітчизняної війни Борису Григоровичу Якубовичу - 90. З ювілеєм його привітав голова РДА В.Кауфман, який передав ветерану і вчителю щире привітання від колишнього учня, другого Президента України Леоніда Кучми.

В’ячеслав Кауфман – голова Н.-Сіверської РДА: «Великий привіт від Л.Д.Кучми. Він телефонував. Від нього привіт і проздоровлення, а також подарунки. Вітаємо.»

Більше 60 років разом дружньо живуть Тамара Назарівна і Борис Григорович. Разом долають життєві труднощі. Нині здоров'я підводить ветерана. Далися взнаки і 3 бойові поранення, і контузія, і численні операції. Та й тепер через перелам ноги ледь ходить.

Тамара Якубович – дружина ветерана: «90 років - це так довго,  а здається, що вчора було. Зараз кажу - розкажи про війну, а він відповідає, що важко розповідати, війна - це страшна річ. Розповідав - вирив окоп, поклав туди гілки ялини і ліг сам, а танки їдуть. Лежить в окопі, а танк їде, уявіть, як страшно там лежати було.»

Борис Якубович – ветеран Великої Вітчизняної війни: «Служив мінометником, які були обов'язки - обстрілював позиції ворога, воював не в одному місці, а у декількох.»

Воював Борис Григорович на Білоруському фронті, після війни його, за професією вчителя фізики, направили на роботу в Чайкине. І він, і дружина згадують учня Леоніда Кучму. Як хлопець прагнув вчитися, читав при гасовій лампі. На унікальній світлині Льоня в хромових, не в своїх звичайно, материних чоботах. А бідність після війни була страшна. Землянки, ані радіо, ані електрики. Тож Тамара і Борис Якубовичі несли світло знань сільським дітям. Потім Борис Григорович працював в Н.-Сіверському інтернаті, в другій міській школі.  У подружжя 3 дітей, 5 онуків і 6 правнуків. Всі вони, а також учні, зичать ветерану міцного здоров'я і дякують за невтомну працю і добре серце.

f t g m

счетчики