Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Чи бути цементному заводу?

Автор О.Філонова

Звістка про можливе будівництво в районі цементного заводу багатьох сіверян не залишила байдужими. Аби почути думку краян, роз'яснити їм деякі питання голова РДА В'ячеслав Кауфман зібрав разом представників інтелігенції, підприємців, керівників ряду підприємств, установ, організацій. Відбувся відвертий діалог з владою.

 

Ідея будівництва в районі цементного заводу має як прибічників, так і опонентів. Для перших - це шанс відродити економіку району і дати людям роботу, для других головне - зберегти екологічну чистоту краю та його туристичну привабливість. Н.-Сіверська районна громадська організація "Агенція регіонального розвитку" звернулась з листом до народного депутата Юрія Мірошниченка, де ряд н.-сіверців висловили стурбованість з приводу можливого будівництва цементного заводу, зазначили, що він може погіршити екологію, знищити природні ландшафти, призвести до втрати історико-культурної спадщини міста та його рекреаційної привабливості. Люди хочуть більше знати про це будівництво, його наслідки, зазначив Анатолій Федірко. На що голова РДА В'ячеслав Кауфман зауважив, що заявок на будівництво цементного заводу поки що не надходило.

В'ячислав Кауфман - голова РДА: "На сьогоднішній день ніяких заявок на будівництво заводу не поступало. Приїжджали представники двох китайських компаній, подивились наші поклади крейди. Вони вивчали що з цього можна взяти."

Представникам двох компаній ( одна з приватним, інша з державним капіталом) запропонували площадку під будівництво біля села Ларинівка, якщо будуватимуть, то з дотриманням всіх нормативів,  зазначив В'ячеслав Маркович. "Добре, що люди почали себе захищати,- висловила думку Тетяна Ковальчук, - чекати слід  і найгірших наслідків: забруднення землі, Десни, знищення крейдяного шару, який захищає, як фільтр, питну воду". "Все треба добре зважити", - вважає Ірина Гусак.

Ірина Гусак - голова Н.-Сіверської громадської організації "Агенція регіонального розвитку": "Якщо ви вважаєте, що наша думка невірна, то нас треба переконати в цьому, дати інформацію. Я впевнена, що в нашому місті 90% населення буде за завод. Це трапляється не тому, що нам потрібен цементний завод, а з безвиході, тому що немає робочих місць. Я теж вважаю, що потрібно виробництво, але треба знайти раціональне рішення, щоб щось залишилось нашим дітям."

"Зайти в район вже намагався цілий ряд іноземних інвесторів, а промислове будівництво - це внесок в розвиток регіону. Поклади крейди в краї дуже великі, їх класифікують як цементну сировину, тож рано чи пізно їх будуть розробляти", - вважає депутат обласної ради Сергій Сергієнко.

Сергій Сергієнко - депутат обласної ради: "Такі запаси крейди, я впевнений, будуть експлуатуватися в майбутньому. Нехай ми не знайдемо інвестора сьогодні, через рік, але років через 10 тут обов'язково буде виробництво. Наша задача як громадян, які знаходяться на цій території, захистити інтереси всього нашого населення. Пріоритети - це можливість інвестування в виробництво, це не тільки наповнення бюджету, а й велика кількість робочих місць. І ми збережемося як регіон.

Будівництво цементного заводу дасть поштовх роботі залізниці, це також вихід на ринок сусідньої Росії і можливості розробити певні соціальні програми. Не ігнорувати пропозицію інвесторів, зібрати ініціативну групу, провести широке обговорення - таку думку висловив Сергій Федорович. Всі запрошені на зустріч, а серед них: представники інтелігенції, підприємців, керівники підприємств, організацій, установ мали можливість висловитись. Свої аргументи навели представники влади. Перший заступник голови РДА Іван Гавриленко навів цифри - нині лише 22% бюджету району наповнено власними коштами, близько 1800 краян без роботи. "Абсолютно безпечного виробництва не існує", - сказав голова райради В. Душин, тож обов’язково має бути зроблена експертиза проекта.

Віктор Душин – голова райради: "Експертиза буде проведена та оприлюднена через ЗМІ. Кожна людина зможе висловитися. На сьогоднішній день це питання ще вивчається."

Наостанок голова райдержадміністрації підкреслив, що головне - екологія краю, на цьому неодноразово наголошував під час останнього візиту губернатор. Тож буде зроблено експертизу і обов'язково буде широке обговорення громадою цього питання.

f t g m

счетчики