Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Чотири господарства району досі без держактів на землю

Автор Н.Даценко

У 2011- му році мала завершитись робота з розпаювання та видачі державних актів на право приватної власності на землю. Документів чекали в Бучках, Мурав'ях, Михальчиній Слободі; планувалося оформлення й землі колишнього радгоспу "Новгород- Сіверський". Але на сьогодні держактів у громадян немає. Чому? І коли ділянки офіційно матимуть власника?

Однією з причин, чому й досі по Мурав'ях, Бучках, Михальчиній Слободі і по колишньому радгоспу "Новгород-Сіверський" не видані державні акти на право приватної власності на землю, у районному відділі Держкомзему називають дотримання процедури. Землевпорядники просто фізично не встигали, оскільки робота почалась у останні місяці року.

Віктор Гаркавий - заступник начальника відділу Держкомзему в Новгород-Сіверському районі: "Велика завантаженість районних відділів вплинула на цю роботу. Робота розпочалась у листопаді -грудні , тож вже на той час відділи фізично не могли обробити та видати державні акти."

По трьох сільських радах матеріали були готові до 30 грудня, та приймати від громадян заяви на визначення кадастрового номера, друк і видачу державних актів вже не мали права. Оскільки законом передбачений термін до 14 грудня.

Віктор Гаркавий - заступник начальника відділу Держкомзему у Новгород-Сіверському районі: "По трьох сільських радах вже все готове, щоб громадяни написали заяви на визначення кадастрового номера, друк та реестрацію і видачу державних актів. Але на сьогодні термін дії  постанови, яка діяла до нового року, завершився, а нової постанови на сьогодні нема. Як тільки вийде відповідний законодавчий акт, відділ одразу з відповідними службами проведе  роботи для того, щоб громадяни написали і здали заяви. І процедура протягом 14 календарних днів буде виконана.

Тож, аби завершити роботу, землевпорядники чекають рішення законотворців. Щодо радгоспу, то затримка через відсутність висновку з археології. Його, наче б то, пообіцяли проектній організації після 15 січня. Як тільки висновок обласне управління культури надасть, зазначив заступник начальника відділу Держкомзему у Новгород-Сіверському районі Віктор Гаркавий, протягом місяця земпроект замовлення виконає. Плюс 14 днів і акти будуть у людей на руках. Але це в ідеалі, як буде насправді, сказати складно.

f t g m

счетчики