Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Підсумки робочої поїздки В.Хоменка в Н.-Сіверський і Семенівський райони

Автор О.Філонова

В Н.-Сіверському і Семенівському районах з робочою поїздкою побував голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко. В поїздці його супроводжував заступник - керівник апарату ОДА Микола Стрілець. Вони побували в Ларинівській сільраді, де планується будівництво цементного заводу, відвідали 2 навчальні заклади в Семенівському районі.

Перші зимові холоди виявили проблеми з температурним режимом в навчальних закладах. В Костобобрівській і Олександрівській школах Семенівського району є групи дитсадків, тож питання реконструкції котелень постало дуже гостро, а в Костобоброві ще й проблеми з водою додались.

 

Михайло Циганок - директор Костобобрівської ЗОШ І-ІІІ ст.: "Наші котли застарілі і тому будуть встановлювати нові на твердому паливі. Також вирішуємо питання з водопостачанням, бо тут вміст заліза в 5 разів перевищує норму."

Очільник області на місцях з'ясував причини негараздів та обговорив шляхи їх усунення.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської ОДА: "Застаріле опалювальне обладнання буде замінено, будуть реконструйовані котельні. Обладнання, яке встановлять, буде більш економним. В Олександрівці ми плануємо поставити котельню, котра буде використовувати деревину."

Побував голова ОДА на місці ймовірного будівництва цементного заводу.На цих 40 гектарах землі Ларинівської сільради його й планують збудувати. Район вподобали китайські інвестори. До Новгород-Сіверського - 18 километрів, до Ларинівки 1,5 километри, інженерні мережі поблизу. Але прийняття рішення буде залежати від багатьох чинників, зокрема, бажання громади і екологічної безпеки проекту.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської ОДА: "Ми думаємо провести всі попередні роботи, аби визначити - буде чи не буде заходити інвестор із своїм проектом в найближчий час, але остаточне рішення буде після проведення всіх процедур, визначених законодавством. В першу чергу це стосується згоди громади на те, щоб це підприємство тут було побудоване. Для нас дуже важливо зберегти екологічну безпеку всього регіону. Ми бачимо і знаємо економічну привабливість цього проекту - це робочі місця, це значна інвестиція - більше 300 млн. євро."

"Одне робоче місце на прямому виробництві, як мультиплікатор, дає ще 7, пов'язаних з основним виробництвом," - зазначив Володимир Миколайович, а значить, знайшлася б робота і н.-сіверцям, і семенівцям. Втім, першочергове завдання - зберегти екологію краю. Аспекти розміщення цементного заводу в Н.-Сіверському районі обговорили на нараді за участю представників місцевої влади, Держкомзему, управління охорони навколишнього природного середовища. Якщо цей інвестиційний проект буде втілений в життя, це дасть значний імпульс для розвитку економіки не тільки Н.-Сіверщини, а й усієї області.

f t g m

счетчики