Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Затоплені нечистотами

Аавтор О.Лельотко

Близько 3-х років мешканців будинків 2-б і 6 на вулиці Садова поєднує спільна біда. З вигрібної ями, яка одна на два восьмиквартирні будинки, періодично витікають нечистоти. Працівники ТОВ "ЖЕК" викачують з каналізаційної ями, проте цього виявляється недостатньо.

Будинки 2-б та 6 по вулиці Садова на балансі ТОВ «Н.-Сіверська ЖЕК».  До центральної каналізаційної мережі вони не підведені і вже близько 30 років мешканці користуються однією вигрібною ямою. Останніми роками з вигрібної ями почали витікати нечистоти.

Сергій Міщенко – мешканець будинку 2-б: «ЖЕК мотивує тим, що вони викачують все, за що сплачено, але протягом декількох років біля будинків утворилася велика каналізаційна калюжа. Ми не можемо ні викликати швидку допомогу, ні таксі, ні самим проїхати. Калюжа не висихає. Влітку заводяться хробаки, плавунці, личинки комара та інше. Запах на ввесь квартал.»

Взуття у мешканців будинків однакове – гумові чоботи. Щоб вийти з дому або потрапити до під’їзду, потрібно подолати до десятка метрів калюжі з нечистотами. Підвалом теж небезпечно користуватися - постійно затоплює. Дуже страждають через це мешканці перших поверхів.

Тетяна Ткаченко – мешканка будинку 2-б: «Забита ванна чопом і зверху лежить цегла. Унітазом користуватися неможливо. Ось в таких умовах ми і живемо. Запах навкруги страшенний, я ні влітку, ні взимку вікно не відкриваю.»

Не одноразово звертались до різних інстанцій, але все марно.

Сергій Міщенко – мешканець будинку 2-б: «Звернулись ми до райсанепідемстанції, начальнику ЖЕК виписали штраф, але ж він не винен. Треба щоб якісь контролюючі служби прийшли, провірили водоміри і з’ясували скільки вони викачують, і за скільки ми платимо.»

Люди сподіваються, що цей безлад колись завершиться, і вони, і їх діти зможуть дихати і ходити спокійно, а поки звертаються до установ, які мають пряме відношення до їх будинків, адже самі не в силах впоратись з цією проблемою.

Володимир Бойко – начальник ТОВ «Н.-Сіверська ЖЕК»: «ЖЕК вивозить завжди, але там потрібно зробити під’їзд до цієї ями, потрібно підіймати дорогу, тому що з ями йде фільтрація й переливаються нечистоти, дорога знаходиться нижче ями. Ми зі свого боку вживаємо заходів. Збільшили обсяг вивозу, це дещо полегшить ситуацію. Потрібні великі капіталовкладення як у саму яму, так і навколо ями. Кошти виділити може тільки господар – міська рада.»

Володимир Бойко пообіцяв, що поки не вирішиться питання з капітальним ремонтом, будуть намагатися знайти певний компроміс.

Володимир Бойко – начальник ТОВ «Н.-Сіверська ЖЕК»: «Вивозимо і будимо вивозити як можна більше, не дивлячись на те, що вивозимо більше, ніж нам оплачують. Будемо йти назустріч і спробуємо забезпечити нормальні умови жителям.»

f t g m

счетчики