Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З району вивезено 30 тон отрутохімікатів

Автор Н.Даценко

Сьогодні з території району була вивезена остання партія непридатних та заборонених хімічних засобів захисту рослин. Усього їх було 30 тон. Київська фірма Сі БУТ Сістем, що виконувала дані роботи, доправляє вантаж до Польщі. Де у Гданську на заводі по утилізації хімзасобів вони будуть спалені.

Згідно з обласною програмою вивезення і утилізації отрутохімікатів усі непридатні та заборонені хімічні засоби захисту рослин мають бути вивезені з території Чернігівщини до кінця року. В останніх числах грудня бомба уповільненої дії, якою наразі є ці речовини, залишила територію району. А добра цього вистачало. На землях 14 сільських рад лежало близько 30 тон. Оскільки і строк придатності вже минув, і зберігалися вони в напівзруйнованих приміщеннях та дірявих цистернах, а іноді простонеба, то непридатні хімікати були справжньою отрутою для Десни і реальною загрозою як для району, так і для області.

Іван Руцький - представник державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, завідувач Подеснянського сектору: "Утилізація проводиться за рахунок коштів природоохоронного фонду, була розмова з кожним головою райдержадміністрації, які ми обслуговуємо райони, щоб вони кошти, які є на рахунку природоохоронного фонду, направили до обласного фонду. Там за рахунок обласного фонду йде фінансування і плюс ще за кошти держави."

Вантажили у біґбеги, величезні мішки, і вивозили отрутохімікати представники Київської фірми Сі БУТ Сістем, що займається утилізацією по всій Україні. Як зазначив її представник Роман Козлан, уся ця хімія буде доправлена до Польщі, де у Ґданську на спеціальному заводі при температурі до тисячі градусів її буде спалено.

f t g m

счетчики