Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

27 січня - День пам'яті жертв Голокосту

Автор О.Харькова

27 січня - День пам'яті жертв Голодомору1 листопада 2005 року Генеральна Ассанблея ООН ухвалила резолюцію, в якій постановила, що День 27 січня - це Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. На жаль, на Новгород-Сіверщині ця трагедія також увірвалася в сім'ї єврейського населення.

Пощастило вижити під час масових розстрілів Анні Аврамівні Рубець, мешканці Н.-Сіверського. Вже після війни вона розповідала своїм колегам з Н.-Сіверської типографії, серед яких була і Літвінова Ніна Петрівна, про ті страшні дні. Анна Аврамівна нині покійна.

І вже Ніна Петрівна розповідає, що врятував Анну Аврамівну випадок, фашистський начальник через особисте свято дозволив відпустити жінок і дітей. А решта євреїв, а з ними ще й багато українців, росіян, білорусів з навколишніх сіл були розстріляні за річкою Десна.

Через жахи гетто і нацистських таборів смерті пройшла безкінечна кількість чоловіків, жінок, дітей і лише деяким з них вдалося вижити. Тому 27 січня - день пам'яті і застороги, аби ніколи більше ця жахлива трагедія не повторилася.

f t g m

счетчики