Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

14 лютого в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Автор О.Лельтко

Чверть століття тому держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд, побудованих над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Для ліквідаторів наслідків аварії це була перемога, адже врятовані життя мільйонів людей. З 2006 року День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС в Україні відзначають офіційно. В нашому районі людей, які в перших рядах кинулись на боротьбу з радіоактивним ворогом, трохи більше двохсот. Третина ліквідаторів за 25 років відійшла в вічність. Сьогодні тим, хто вижив, дякували, а тих, хто покинув наш світ,  вшанували, до пам'ятника  поклали квіти.

 

Вже п’ятий рік поспіль 14 лютого в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З нашого району в перших рядах кинулись на боротьбу з некерованим атомом більше 300 чоловік, зараз в живих залишилось 2 сотні. В цей день відзначають мужність цих людей, дякують за самовідданість та самопожертву.

Сергій Пунтус – міський голова: «В першу чергу хочу сказати вам велике спасибі за внесок  і за те, що ви зробили під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, побажати вам головного – здоров’я. Тому що з тих людей, які брали участь у ліквідації в перші часи, залишилось дуже мало».

Сергій Пунтус вручив ліквідаторам почесні відзнаки міської ради. 14 грудня для ліквідаторів - день перемоги. «Чверть століття тому держкомісія прийняла комплекс захисних споруд, побудованих над енергоблоком, з того дня ліквідатори відзначають цю дату», - зазначив голова Новгород-Сіверської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Олександр Лисиця.

Олександр Лисиця -  голова Новгород-Сіверської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна»: «Зараз дуже складна ситуація в нашій державі. Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на сьогоднішній день в повному обсязі не виконується, але треба розуміти той стан, який зараз в державі, і вимагати більшого, як воно є, я вважаю зараз недоцільно. Представники влади на місцях, в тому числі і міська рада, надають нам ту допомогу, яку вони можуть надати на своєму рівні».

Після завершення урочистої частини представники влади та ліквідатори вшанували пам’ять тих, кого немає вже в живих, хто віддав своє здоров’я та життя заради десятків та мільйонів інших людей. До пам’ятного знака чорнобильцям поклали квіти.

f t g m

счетчики