Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Е. Прутнік та С. Прокопенко обговорили проблеми медичної галузі з колективом ЦРЛ

Автор О.Філонова

Триває реформування медичної галузі. Від цих реформ мають виграти всі громадяни, адже реформи заради реформ нікому не потрібні - стверджують представники влади. Втім, на цьому шляху доводиться долати певні проблеми. Аби їх почути і допомогти вирішити, днями в районі з робочою поїздкою побували народний депутат України Едуард Прутнік та перший заступник голови ОДА Станіслав Прокопенко, які обговорювали проблеми медичної галузі з колективом ЦРЛ.

Народний депутат України Едуард Прутнік та перший заступник голови ОДА Станіслав Прокопенко запросили новгород-сіверських медиків до відвертого діалогу, прагнули почути з перших вуст про проблеми, які долають медики на шляху реформування.

Єдуард Прутнік – народний депутат України: «Жителі ваших районів  не повинні постраждати. Те, що ми вчора обговорювали стосовно  пологових будинків, теж важливо. Як ми повинні вирішувати в державі питання демографії, якщо народжувати немає стимулу? Породіллю потрібно за 150 кілометрів возити».

Медики в свою чергу хотіли почути думку представників влади щодо майбутнього таких невеликих лікарень як новгород-сіверська, адже питання створення госпітального округу ще не вирішено остаточно.

Станіслав Прокопенко – перший заступник голови Чернігівської обладміністрації: «На рівні обласної адміністрації ми, звичайно, не маємо чіткого рішення, де має бути госпітальний округ. Ставимо за мету поліпшення якості послуг і якість вашої роботи, умов роботи».

Реформи повинні бути виваженими і спрямованими до людей. Їх основна мета - поліпшення якості і доступності медичної допомоги, вважає головний лікар ЦРЛ Світлана Шам і розраховує на створення на базі Новгород-Сіверської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.

 

Світлана Шам – головний лікар ЦРЛ: «По-перше, є пристойна база, є досить пристойне обладнання і, найголовніше, - є кваліфіковані кадри. І мені здається, що за такого потенціалу ми можемо розраховувати на те, що саме наша лікарня буде лікарнею багатопрофільного інтенсивного лікування».

Ведуча: «Людей хвилює питання: чи стане РЦЛ центром  госпітального округу»?

Єдуард Прутнік – народний депутат України: «З врахуванням технічного забезпечення лікарні, її положення, я впевнений, що так воно і буде».

Серед наболілих питань, які обговорювали під час зустрічі,  забезпечення лікарні вакцинами та киснем, надання житла молодим спеціалістам, адже в районі не вистачає педіатрів, травматологів та інших фахівців. На 8 сесії райради було прийнято програму про розвиток системи медичної допомоги в Н.-Сіверському районі на 2012-2014 роки. Визначено конкретні суми на забезпечення житлом медиків.

Світлана Шам – головний лікар ЦРЛ: «Це 150 тис. грн. на придбання однієї квартири з районного бюджету на наступний рік, 200 тис. грн. на придбання двокімнатної квартири 2013 році і 220 тис. грн. на 2014 рік».

В області працює програма «Власний дім», підкреслив Станіслав Прокопенко. Частину витрат працівників соціальної сфери бере на себе держава. Що ж до затримок з зарплатою на кінець року, нестача коштів на інші необхідні витрати в медичній галузі, то він зазначив:

Станіслав Прокопенко – перший заступник голови Чернігівської обладміністрації: «У нас не вистачає коштів з державного бюджету на фінансування соціальної сфери. І ми вимушені обласним бюджетом направляти кошти на заробітну плату. Та на наступний рік ми з допомогою народних депутатів  приймемо бюджет такий, щоб нам вистачило на всі видатки».

f t g m

счетчики