Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Цьогоріч вісім батьків позбавлено батьківських прав

Автор О.Лельотко

85 дітей в нашому районі проживають у сім'ях, де батьки або особи, які їх заміняють, неналежно ставляться до своїх обов'язків. Якщо всі методи впливу відповідних органів не дають позитивних результатів, батьків позбавляють їх прав щодо дітей. В цьому році 6 таких справ судом вже задоволені.

Найчастіше діти страждають з вини батьків, які байдуже ставляться до їх виховання, не виконують своїх обов'язків. Такі сім'ї ставлять на облік до відповідних служб. В нашому районі в цьому році додали до списку вісім неблагополучних сімей. Взагалі ж на сьогоднішній день їх півсотні. З такими сім'ями ведеться робота в напрямку покращення ситуації. Якщо це не дає позитивного результату, вживають заходів.

Сергій Поливода - начальник служби у справах дітей райдержадміністрації: "Доводиться готувати документи і подавати справи про позбавлення батьківських прав. В цьому році в служби направлено шість таких клопотань, про позбавлення батьківських прав дев'яти батьків відносно семи дітей. На сьогоднішній день усі ці клопотання задоволені судом. Вісім батьків позбавлено батьківських прав відносно семи дітей. Одна мати до того, як було прийняте рішення суду, померла."

Зараз готуються ще дві подібні справи на горе-батьків, їх долю вирішить суд. Існує ряд причин, коли сім'ю ставлять на облік як неблагополучну. В більшості в нашому районі діти страждають через зловживання батьками алкогольними напоями, проте бувають і випадки коли батьки не можуть впоратися з дітьми. В цьому разі неповнолітні за згодою батьків на певний час направляють до центру соціально-психологічної реабілітації. Якщо є позитивні результати, дитину повертають додому, сім'ю знімають з обліку.

Сергій Поливода - начальник служби у справах дітей райдержадміністрації: "В цьому році в нас була знята сім'я з обліку, дитина з цієї сім'ї побула в центрі,бо були проблеми з її поведінкою до того, як була відправлена в центр реабілітації. Дуже великі проблеми: і сусіди, і батько інколи руки опускали, просто не могли нічого зробити, дуже активна дитина і лізе в шкоду. Після центру і бабуся, і батько, і сусіди відмітили те, що дитина змінилася, подорослішала. Вже такої поведінки з його боку вже немає і налагодилась ситуація в сім'ї, тому сім'я була знята з обліку"

Зараз готують документи ще на двох дітей з району, щоб направити їх до реабілітаційного центру, хоча процес тривалий, проте всі діти повертались додому і результат був відчутний.

f t g m

счетчики