Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Новорічні ялинки з електронними бирками

Автор Т.Лось

На ялинки, які продаватимуться до новорічних свят, причеплять електронні бирки. Таке нововведення запровадило цьогоріч Державне агентство лісових ресурсів України. А мета - запобігти незаконним вирубкам дерев.

Відтепер кожна ялинка виставлена на продаж, буде маркуватися електронною биркою, де буде зазначено, звідки вона відправлена, лісгосп, лісництво, квартал, де вона вирубувалась. Також буде створений електронний реєстр, завдяки якому будь-який контролер, чи то працівник МВС, екології, зателефонувавши на спеціальний номер, зможе отримати повну інформацію про зрубане деревце. Нововведення стосуються і продажу ялинок.

Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство": "Введено електронну бирку, яка буде кріпитися в верхній частині деревця. Незалежно, яке це буде деревце: сосна, ялинка - всі вони повинні маркуватися цією биркою. Оптові покупці, яким будуть відвантажуватись новорічні ялинки, будуть суворо дотримуватись співвідношення по розмірах рослини. А саме - 10% деревця від 1 до 1,5 м, 20 % - від 2 до 2,5 м, 70% - від 1,5 до 2м."

Змінилась і ціна на ялинки. В середньому коштуватимуть зелені красуні близько 52 грн. З метою запобігання незаконним вирубкам та продажу дерев, проводитимуться спільні рейди працівників МВС, екології, лісової охорони. Для порушників передбачені штрафи.

Віталій Сідько - головний лісничий ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство": "За одне незаконно зрубане дерево хвойних порід в переддень нового року порушник заплатить штраф в залежності від діаметра пня: до 10см - 189 грн., від 10 до 14 см - 333 грн., від 14 до 18 см - 854 грн., від 18 - до 22 см - 1753 грн. Крім цього на порушника чекає адмінштраф від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів. Ялинки будуть, лісгосп забезпечить мешканців міста, району новорічними ялинками."

f t g m

счетчики