Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Прокопівці вшанували пам’ять жертв тоталітарного режиму

Автор О.Лельотко

Шанують світлу пам'ять загиблих під час Голодомору 32-33 років наші земляки. Цієї суботи біля хреста жертвам тоталітарного режиму, що в Прокопівці, відслужили панахиду. Не забувають страшних сторінок історії України учні Биринської ЗОШ І-ІІІ ст. Щороку в цей день вони зачитують спогади очевидців, закликають берегти пам'ять про загиблих від голоду, аби ніколи подібна трагедія не повторилася.

Перший пам'ятний знак жертвам голодомору в нашому районі встановили в Прокопівці на сільському кладовищі і вже декілька років поспіль мешканці Биринської сільради і районна влада збираються біля хреста, аби вшанувати пам'ять безневинно загублених тоталітарним режимом. Не винятком став і цей рік. Панахиду по загиблих від голодної смерті відслужив настоятель Свято-Успенського храму, що в Бирині, отець Іоанн.

Отець Іоанн: "Вони мають бути відспівані священиками за православними звичаями. Ми, їх нащадки, пам'ятаємо про них, про наших рідних у 3-4 поколінні, і молимося Богу за їх душі."

Очевидців голодомору 32-33 років з кожним роком меншає, проте їх спогади не вмирають, вони передаються з покоління в покоління.

Анна Ревенок - жителька с. Прокопівка: "Я проходила в лаптях, гола й боса, також і мої рідні. Їли липу, виживали. У моєї матері було 11 чоловік в сім'ї, то й пухли від голоду, деякі повмирали. Дуже важко було таке пережити".

Про трагічні 32-33 роки говорив заступник голови Новгород-Сіверської райдержадміністрації Павло Плотніков. До пам'ятного знаку поклали квіти. Цього дня педагогічний колектив та учні биринської школи в стінах свого закладу також вшанували пам'ять померлих від голоду українців. Присутнім нагадали про велику кількість загиблих під час голодомору. Павло Плотніков звернувся до хлопців та дівчат з проханням не забувати цієї сторінки в історії людства.

Павло Плотніков- заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань: "Те, що сталося в 32-33 роках, не можна назвати трагедією, я впевнений, це злочин. Коли штучно створений голод, коли була можливість врятувати життя людей, коли можна було не допустити цього і штучно це все робилося, то це злочин..Поки ми будемо про це все пам'ятати, поки це все буде в пам'яті наших дітей і онуків, це буде запорукою, що ця трагедія і подібні трагедії ніколи не повторяться.

Чимало цього дня говорили про те, як виживали українці у 32-33 роки, учні зачитували свідчення очевидців, розповідали вірші.

Всіх присутніх пригостили короваєм, закликаючи берегти хліб, адже в роки голодомору багато хто міг про нього лише мріяти. Учениці биринської школи запалили свічки, пам'ять загиблих українців вшанували хвилиною мовчання. Наприкінці заходу всі присутні переглянули фільм про голодомор на Чернігівщині в 32-33 роках.

f t g m

счетчики