Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Наукові читання пам'яті О.П.Оглобліна

Автор О.Філонова

На пошану пам'яті професора Олександра Оглоблина в Н.-Сіверському пройшли п'яті наукові читання. Участь в них взяли місцеві дослідники історики з Києва та Чернігова.

 

Олександр Петрович Оглоблин - видатний український дослідник, історик, вчений, який виховав кілька поколінь істориків в Україні та за кордоном. Однак про дослідника, який після Великої Вітчизняної довгий час перебував в еміграції, жив в США, говорити почали не так давно. За радянських часів він був підданий репресіям, його праці були вилучені. Під час фашистської окупації очолював Київську міську управу. І хоча Олександр Петрович намагався полегшити життя окупованому населенню, поновити роботу науково-дослідних установ, з наближенням радянських військ йому довелося емігрувати разом з родиною. В списку праць Оглоблина більше 1000 статей, наукових робіт і досліджень. Не випадково читання на пам'ять професора проходять саме в Н.-Сіверському, адже його життя, родинне коріння пов'язані з нашим краєм. Заступник голови РДА Павло Плотніков привітав учасників читань та побажав успіхів в реалізації поставлених завдань.

Павло Плотніков - заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань: "Цей захід був організований і проведений музеєм-заповідником "Слово о полку Ігоревім", він є непересічною подією в культурному житті нашого міста і, завдяки присутності гостей з інших міст, а іноді й країн, він набуває значення."

А далі  присутнім були представлені 6 досліджень. Про основні віхи життя Оглоблина розповіла старший науковий співробітник відділу давньоруської літератури музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" Олена Бунак, про наукову школу українських істориків Оглоблина в Києві вів мову доктор історичних наук Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка Ігор Верба. Про історичну спадщину професора як методологію до вивчення правознавчих тем розповів краєзнавець Борис Домоцький. Іще три теми було присвячені історії Н.-Сіверщини. В доповіді наукових співробітників національного музею-заповідника "Чернігів Стародавній" Данила Риги йшлося про Н.-Сіверську духовну семінарію, старший науковий співробітник краєзнавчого відділу музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" Павло Провозін розповів про утворення Н.-Сіверського намісництва, а краєзнавець Анатолій Федірко про предводителів дворянства Н.-Сіверщини кінця 18- початку 20 ст.

f t g m

счетчики