Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Багатому врожаю кукурудзи на елеваторах місця немає

Автор Н.Даценко

90 центнерів з гектара - такий урожай кукурудзи збирає приватне підприємство "Н.-Сіверські аграрні інвестиції". Усього цією культурою було зайнято 2800 гектарів. Урожай, кажуть аграрії, дуже хороший. От тільки збирати його не квапляться. Причина - немає куди складати, елеватори наразі не приймають, бо заповнені врожаями минулого року. І ще одна проблема в сільгоспвиробників - крадії. А тому, щоб зберегти врожай, на кожному полі виставлена охорона.

 

Комбайни для збирання кукурудзи ПП "Новгород-Сіверські аграрні інвестиції" вийшли в поле. Сухо і холодно, погода якраз сприяє, щоб збирати врожай. Але повністю його збирати не будуть, візьмуть стільки, скільки необхідно, щоб розрахуватись з людьми за оренду земельних паїв. Поряд з комбайнами працюватиме і ця техніка, яка називається навантажувач. Чим вони особливі? Ця техніка оснащена електронними вагами, як тільки зерно посиплеться в кузов, буде відомо, скільки його зібрано з цього поля.

А збирати є що. 2800 га та по 90 центнерів з кожного. Озолотитися можна. Та не квапляться.

Раїса Полюшко - директор ПП "Новгород-Сіверські аграрні інвестиції": "На сьогоднішній день не квапимось збирати врожай, тому що елеватори нас не приймають, бо там лежить зерно минулого врожаю і нема відвантаження на експорт. Збирати ми будемо, адже на зиму не залишимо, збирати почнемо, як тільки піде відвантаження на експорт. Тим паче скоро морози і зерно буде сухішим, будуть менші затрати на сушку."

Ігор Даньков - механік ПП "Новгород-Сіверські аграрні інвестиції": "Ці комбайни розраховані лише для збирання кукурудзи. Кукурудзу найважче збирати, бо на комбайн йде велике навантаження. Наші комбайни оснащені італійськими жатками, також в них є нижні ножі для того, щоб не залишати після збирання стерні."

Тепер аграрії просять морозу і снігу, аби тільки не дощ. Хоча і до цих умов пристосовані комбайни.  Бункер, що виглядає як величезна корона на голові машини, при опадах закривається і зерно не мокне. А ще техніка не тільки зберігає зерно, а й подрібнює пожнивні залишки так, що повесні по цьому полю без попередньої підготовки одразу підуть сівалки. Та це плани на наступний рік, в цьому залишилось ще одне завдання - розрахунок за паї.

Раїса Полюшко - директор ПП "Новгород-Сіверські аграрні інвестиції": "За паї ми розраховуємося коштами та, якщо хто хоче, то зерном."

Зі слів директора сільгосппідприємства Раїси Полюшко, за договором розрахунок до 31 грудня, та, думають, до 1 грудня усі виплати будуть зроблені.

f t g m

счетчики