Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

До Дня українського козацтва відбулись урочистості

Автор О.Філонова

Козацтво - звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. Враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні державності та вагомий внесок у сучасний процес державотворення згідно з указом Президента України 14 жовтня відзначаємо День українського козацтва. З нагоди свята біля пам'ятного знака на місці зустрічі гетьмана Івана Мазепи з королем Карлом ХІІ біля Дігтярівки зібралися разом представники влади, громадськість та учнівська молодь.

Козацтво в Україні найбільш важливий чинник національної і територіальної консолідації. Його роль в історії українського народу важко переоцінити. Національно-культурне відродження наших днів живиться традиціями славної козацької доби. На пагорбі під Дігтярівкою, біля пам'ятного знака, встановленого на честь зустрічі гетьмана Івана Мазепи з королем Карлом ХІІ, пройшов урочистий захід. Наснаги у відродженні кращих національних традицій, плідної праці на благо народу зичив заступник голови РДА Олександр Могильний.

Олександр Могильний - заступник голови райдержадміністрації: "Біля цього пам’ятного знака ми вшановуємо пам’ять тих, хто боровся за незалежність України. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок історії, на славних подвигах якої виховувалося почуття гідності й самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво - це історія і гордість українського народу, душа України, її гордість і оберіг."

Про давні козацькі традиції славних синів козацького роду говорив ст. науковий співробітник краєзнавчого відділу музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" Павло Провозін. Історик згадав про Забілу і Золотаренка, Богуна і Многогрішного, Мазепу і події Північної війни. Продовжили розповідь про українського державного політичного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепу школярі Дігтярівської школи. Юні українці читали вірші, співали пісні про козаків.

До пам'ятного знака були покладені яскраві осінні квіти. Музичні вітання нащадкам козацького роду дарували працівники районного палацу культури. Прозвучали пісні про рідну землю, Україну.

f t g m

счетчики