Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Обласні офтальмологи обстежили сіверян

Автор Т.Лось

Кількість хворих в районі, які страждають на сліпоту або слабий зір, перевищує середній показник по всій Україні. У мешканців нашого віддаленого району не завжди є можливість поїхати до обласної лікарні, отримати направлення на лікування в спеціалізовані центри медичної допомоги. Задля цього в Н.-Сіверський райлікарні організовані виїзні прийоми хворих спеціалістами високого рівня кваліфікації. У четвер близько сотні мешканців району змогли обстежитись і отримати консультацію в обласних офтальмологів не виїжджаючи до Чернігова.

Черга з пацієнтів в райлікарні на прийом до обласних офтальмологів зникла лише близько 15-00 години дня. Це вже третій виїзд обласників до Новгород-Сіверського, за словами керівника офтальмологічної служби області, завідуючої відділенням мікрохірургії ока Ірини Биховець, кількість пацієнтів кожного її приїзду не зменшується. Близько 30% хворих, що були в цей день на прийомі, відібрані для лікування або до обстеження в обласній лікарні та лікувальних закладах вищого рівня допомоги. Найскладніші випадки з тих, хто зверталися, це пацієнти з цукровим діабетом та з розшаруванням сітківки.

Ірина Биховець – керівник офтальмологічної служби області: «Проблема з сліпотою та слабим зором на сьогоднішній день в нашій державі дуже актуальна. Ми це побачили і в Н.-Сіверському, тому що наші хворі - це люди похилого віку, в більшості випадків вони мають соматичні захворювання - це цукровий діабет, перенесені інсульти, інфаркти, і вони не можуть доїхати до наших обласних центрів, де ми можемо їх обстежити».

Найголовніша причина втрата зору - глаукома і катаракта, зазначає лікар, звертаються люди часто з запущеними хворобами. Головною профілактикою захворювань ока Ірина Іванівна називає, по-перше, регулярний медогляд. Для людей старше 40 років його треба проходити раз на 3 роки. По-друге, дотримання правил користування телевізором і комп’ютером, по-третє, правильне харчування.

Ірина Биховець – керівник офтальмологічної служби області: «Бажано вживати побільше овочів та фруктів, які мають бето-каратини. Вони містяться в овочах з яскравим забарвленням. Це болгарський перець, чорна смородина, а особливо чорниця. Цю ягоду можна морозити, варити компоти, але краще вживати свіжими».

Ірина Іванівна зазначила, що такі виїзди до Н.-Сіверського планують зробити регулярними, десь раз на місяць. Щоб медичне обслуговування високо рівня було ближчим і доступнішим для тих, хто не може з будь-яких причин потрапити до обласної лікарні, а ще вона побажала сіверянам, щоб вони бачили світ яскравим і сонячним.

f t g m

счетчики