Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Знайшов амброзію – спали

Автор Н.Даценко

На території Чайкинської сільської ради, зокрема землях агрофірми ім. Шевченка, інспекцією з карантину рослин було виявлене вогнище амброзії  полинолистої - небезпечної карантинної рослини. Її пилок може викликати у важкій формі алергічні реакції і навіть стати причиною смерті. Днями як місцевою владою, так і керівництвом агрофірми були організовані роботи зі знищення амброзії.

Кілька років тому інспекцією з карантину рослин на даній території було виявлене вогнище у 123 га цієї небезпечної для здоров’я людей рослини. Амброзія стала серйозною проблемою і для агрофірми, бо розсівається вже і по полях. Аби вона не поширювалася, керівництвом агрофірми імені "Шевченка" і місцевою владою були організовані роботи з її знищення. Амброзію косили і палили.

Ольга Липська - директор агрофірми ім. Шевченка: "Кілька років тому  у нас виявили вогнище амброзії. Це наше велике горе, тому кожну осінь, весну і літо ми займаємося її знищенням. Викошуємо територію і спалюємо амброзію."

Василь Шавша - Чайкинський сільський голова: "Амброзія - це головний біль нашої сільської ради, тому разом з головою товариства ми боремося з цією проблемою. Люди допомагають, але деякі не розуміють всієї проблеми."

На полях агрофірма провела хімічну обробку, на цю роботу, зазначила директор Ольга Липська, витратили близько 15 тис. грн. Згідно з законодавством боротьбу з амброзією має вести за свій кошт власник земельної ділянки, де вона виявлена.

Володимир Приходько - провідний спеціаліст Н.-Сіверського пункту з карантину рослин: "Згідно з чинним законодавством, якщо виявлене вогнище якогось карантинного організму, його знищення проводиться за рахунок землевласника. Якщо це товариство, то за рахунок товариства, якщо це приватна ділянка, до за рахунок власника."

Якщо ж розповсюдження амброзії ігнорується і боротьба з нею не ведеться, то інспекція з карантину рослин має право застосовувати до власника ділянки штрафні санкції.

f t g m

счетчики