Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Соняшникові жнива в розпалі

Автор Н.Даценко

Хоч  і не типова ця культура для Полісся, та соняшник цього року вродив добре. Бо повністю дотримувались технології вирощування, вчасно збирають. Сьогодні на полях сільгосппідприємства "Н.-Сіверські аграрні інвестиції" кипить робота.

Журналіст Наталя Даценко: "Чорною річкою у вантажний автомобіль ллється насіння соняшника -  сільгосппідприємство "Н.-Сіверські аграрні інвестиції" збирає врожай. В цьому році, кажуть, соняшник вродив надзвичайно гарно"

Робота "Кейсів" чимось нагадує синхронне плавання. Все злагоджено й синхронізовано. Загорілася лампочка - бункер повний, техніка іде розвантажуватися без жодних затримок, розворот - і знову жатка пішла косити голівки з насінням.

Механізатор може з кабіни контролювати, скільки скошено гектарів, знає, яка вологість зерна, скільки його в бункері. Всю цю інформацію він отримує з датчиків, якими оснащений цей комбайн. Машина схожа на динозавра, але водночас дуже маневрена.

Ігор Даньков - механік сільгосппідприємства "Н.-Сіверські аграрні інвестиції" : "На шалених швидкостях вони не літають, йдуть до 8 км/год., збирається соняшник, швидше не рекомендується"

В цілому результатами праці задоволені. За словами директора сільгосппідприємства Раїси Полюшко, урожайність близько 20 центнерів з гектара, ціна на соняшник хороша, тож це дасть можливість і розплатитися за оренду землі, і розвиватися підприємству. І про родючість ґрунтів, сказала, подбають. Поле підготують до зими і до наступного врожаю.

Раїса Полюшко - директор сільгосппідприємства "Н.-Сіверські аграрні інвестиції": "Воно не піде так у зиму, бо зараз ми зберемо і будемо заганяти техніку, будемо дискувати, а диски в нас хороші, все буде перемелено на  стружку, піде як добриво. При хорошій технології, при зміні культури земля не буде виснажуватись, якщо ми на цей рік посадили соняшник, то на інший - другу культуру."

Зараз завдання №1 зібрати соняшник. За два тижні в підприємстві почнуться кукурудзяні жнива.

f t g m

счетчики