Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Н.-Сіверському пройшли історико-генеалогічні читання "Родові таємниці Cіверянського краю"

Автор О.Філонова

В Н.-Сіверському пройшли історико-генеалогічні читання "Родові таємниці Cіверянського краю". Завдяки невтомним дослідникам з різних куточків України, Російської Федерації відкрито нові сторінки історії родоводів нашого краю, повернуті з забуття імена краян, які своєю працею прославили цю землю.

Наші предки невтомною працею прославляли цю землю і історико-генеалогічні читання - це спроба воскресити родовідну пам'ять, повернути із забуття імена краян, життєписи яких складають історію нашого краю, відзначив відкриваючи читання історик і краєзнавець Анатолій Федірко. Про предків, які в різні часи своєю невтомною працею робили внесок в розвиток суспільства, і зібрали інформацію дослідники із різних куточків України, з Брянська Російської Федерації. Їх привітав заступник голови РДА Павло Плотніков, який побажав учасникам читань наснаги та успіхів.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Всім відомо, що наш край, наша Сіверщина славетна в першу чергу своєю історією. Історія втілюється не лише в каменях, спорудах, а і в житті людей. Історія пишеться людьми і про людей. Ті родини, які поколіннями тут проживали і творили, будували і це місто, і все те, що ми бачимо, це все зроблено їх руками."

Хлібом-сіллю зустріли двох почесних гостей - засновника Чернігівського земляцтва в м.Київ Павла Мисника та голову Н.-Сіверського відділення Чернігівського земляцтва в Києві Миколу Засульського. Микола Васильович говорив про тісний зв'язок багатьох непересічних людей з Н.-Сіверщиною. Подарував книгу, яку видало Чернігівське земляцтво "Сіверські скрижалі краєзнавчий портрет Чернігівщини". Дякував учасникам заходу і бажав плідної роботи голова Н.-Сіверського історико-генеалогічного товариства Микола Манулович. А далі цікаві розповіді про родоводи, про представників різних верств населення. Це і селяни Кравцови з Чулатова, сімейні хроніки Мозганів і Трифановських, купців Сорокіних, роду Судієнків. З цікавістю слухали присутні відомого дослідника Віктора Терлецького. В цілому перші на Н.-Сіверщині історико-генеалогічні читання довели, що мають повне право на продовження стати ще однією доброю традицією в нашому краї, приводом згадати людей, які прославляли рідний край, працювали задля своєї малої батьківщини.

Микола Засульський - голова Н.-Сіверського відділення Чернігівського земляцтва в м. Київ: "Я дуже приємно вражений тим, що на Н.-Сіверщині такий започаткований рух. Рух, який дає можливість пізнати своє коріння, бо рід без коріння - це не рід. Треба знати, звідкіля ми пішли. Якщо ви знаєте, хто був дідом, хто був прадідом, хто твої родичі, це дає якусь певну силу для того, щоб ти мав свою родину і дивився в майбутнє. Я думаю, що я сьогодні задав таке питання, чому ми зібралися тут, і відповідь абсолютно всім зрозуміла, що це поклик нашої крові, це природно людині знати, звідкіля ти пішов."

f t g m

счетчики