Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Обов'язковий технічний огляд для легкових автомобілів, що не використовуються у комерційних цілях, відмінено

Автор О.Лельотко

Обов'язковий технічний огляд для легкових автомобілів, що не використовуються у комерційних цілях, відмінено. Суттєво спрощується і порядок проходження техконтролю для інших транспортних засобів. Окрім того, відтепер керувати чужим авто можна буде без довіреності.

13 серпня вступив в дію Закон України, згідно з яким скасовується обов’язковий технічній огляд для легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів. Окрім комерційного пасажирського транспорту і вантажного масою понад 3,5 тони.

Михайло Лось – начальник ВДАІ з обслуговування адміністративної території Н.-Сіверського району та АТІ: "Скасовано процедуру державного  технічного огляду і запроваджується процедура технічного контролю транспортного засобу без участі Державтоінспекції. Відміна доручень на право керування транспортним засобом і тимчасовий талон. Зараз водій повинен мати при собі свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення водія, страховий поліс обов'язкового страхування цивільно-правовій відповідальності, а транспортні засоби, які займаються перевезенням пасажирів и вантажів, повинні мати при собі ліцензійну картку. "

Тобто за новим законом тим, хто перебуває за кермом чужого авто, не потрібно возити з собою довіреність від імені власника, а працівники підприємств, що користуються службовим транспортом, не зобов’язані пред’являти дорожні листи. Поліс автоцивілки, як і раніше, потрібен. За його відсутність передбачений штраф.

Михайло Лось – начальник ВДАІ з обслуговування адміністративної території Н.-Сіверського району та АТІ: "Працівник міліції має право зупинити автомобіль,  який порушує правила дорожнього руху,  який підозрюється в скоєнні злочину, а також при скоєнні ДТП. Для перевірки документів при любій зупинці працівник міліції може вимагати страховий поліс обов’язково, якщо нема страхового полісу накладається штраф від 425 до 850 гривень.

Водії самим фактом скасуванням техогляду задоволені і в той же час занепокоєні. Адже після відміни обов’язкових медичного огляду та технічного огляду – обов’язковим залишається лише страхування.

- З’їздив в ДАІ, мені сказали, що не треба нічого, а зараз для себе поїхав взяв доручення про всяк випадок. Сказали техталон і права - їзди.

- Краще, щоб вони  менше за нього брали, щоб платили за техогляд, а контролювати все одно  потрібно.  А хто ж  страховку дасть, якщо машина несправна, все одно ми будемо проходити десь, підтверджувати, що можна їздити.

- Наша влада розробляє нормативні акти, якими будуть передбачені наступні правила: при видачі страхового полісу будуть вимагати акт технічного контрою.

f t g m

счетчики