Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Пушкарях і Рогівці закриваються школи

Автор Н.Даценко

Рішення про закриття шкіл в селах Пушкарі та Рогівка депутати підтримали, на закриття шкіл є згода  місцевих громад. У Кірові будуть тільки початкові класи, а на базі Будо-Вороб'ївської школи  створять навчально-виховний комплекс. 17 серпня  пройшла сесія районної ради, на якій і розглянули дані питання. Йшла мова також про районний бюджет, про виконання районної програми розвитку малого підприємництва та охорону земель.

Почалася сесія з фінансових питань. Як доповіла начальник фінансового управління Олена Бикова доходи районного бюджету за І півріччя склали 33 млн. 521 тис. 700 грн., видатки - 39 млн. 88 тис. 100 грн.   Йшлося про виконання районної програми розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки.   Як зазначалося, у цій сфері працює більше 2-х тисяч осіб, майже 40 % послуг надано саме суб'єктами малого підприємництва.   Хоча і ненабагато, та все ж менше, зареєструвалося цьогоріч нових підприємців.   17 безробітних отримали одноразову допомогу на започаткування власного бізнесу, один підприємець отримав кредит у сумі 100 тис. грн.   Чимало було питань щодо охорони земель.   найбільше суперечок точилося навколо закриття шкіл.   Депутати висловлювалися, що хоч і є об'єктивні підстави для цього, бо дітей і справді мало, слід дбати про розвиток району, тоді й села не вимиратимуть.   А ще наголошували, що підвіз до навчальних закладів має проходити червоною лінією у питаннях освіти.   Закривати школи - справа неприємна, але й навчати дітей у класах - комплектах теж не вихід.

Віктор Душин - голова райдержадміністрації: "При такому рівні навчання, коли сидять класи-комплекти, дитина отримує від вчителя 15% від того, що має. Давайте не позбавляти майбутнього наших дітей. Зараз головне - якість навчання"

За рішенням сесії і попередньою згодою місцевих громад Пушкарівська і Рогівська школи закриваються, у Кірові будуть тільки початкові класи, на базі Будо-Вороб'ївської школи створять навчально - виховний комплекс із дошкільним закладом.   Погодилися депутати і на передачу майна відділу культури відділу освіти.   Зокрема, аби колишній кінотеатр "Літній", де велася реконструкція під спортзал, нарешті набув нового статусу.

В'ячеслав Кауман - голова райдержадміністрації: "Домовились з облдержадміністрацією на наступний рік аби виділили кошти, щоб було хороше приміщення і дітям, і дорослим"

Депутат Борис Домоцький зачитав звернення до голів облдержадміністрації і обласної ради, яке оформили, як рішення сесії.   У ньому депутати просять допомоги в швидкому вирішенні питання розміщення ендокринологічного санаторію "Тростянець" на базі Н.-Сіверського комунального підприємства "Чайка".   Голова депутатської фракції ВО "Батьківщина" Олена Мовчан виступила з заявою щодо, як вона сказала, політичних репресій щодо свого лідера.   До питання затвердження символіки району вирішили повернутися на наступній сесії.

f t g m

счетчики