Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Матері-героїні зможуть отримати одноразову винагороду

Автор О.Лельотко

Жінки, яким присвоєне почесне звання "Мати-героїня", зможуть отримати одноразову винагороду, не надаючи копію посвідчення про присвоєння цього звання. Через затримку тендерів посвідчення не були виготовлені, тому Кабінет Міністрів спростив процедуру виплати цієї допомоги.

Тривалий час була затримка з виплатою одноразової грошової допомоги жінкам, яким Указом Президента України присвоєно почесне звання "Мати-героїня". Щоб  отримати кошти, окрім інших документів, потрібно було надати копію посвідчення  про присвоєння цього звання. А через затримку тендерів посвідчення не були виготовлені і гроші матерям-героїням не виплачувались. На сьогоднішній день проблему вирішено.

Неля Чугаєва - начальник відділу у справах молоді та спорту Новгород-Сіверської райдержадміністрації: "Зараз виникла затримка з отриманням посвідчень, тому було засідання кабміну і вийшла постанова, що буде видаватися одноразова грошова допомога без посвідчення. Ми будемо додавати пакет документів до цього. І зараз ці всі жінки вже приходять до нас, ми говоримо, щоб вони потроху здавали документи, щоб потім не було ажіотажу. Як тільки кошти надійдуть, ми будемо ці кошти видавати."

Зараз в районі проживає 264 жінки, які народили 5 і більше дітей і належно виховали їх. Всі вони, за словами Нелі Чугаєвої, потенційно мають право на те, щоб їм державою було присвоєне почесне звання "Мати-героїня". Перше, що жінкам обов'язково необхідно, це відповідне рішення сільської або міської ради.

Неля Чугаєва - начальник відділу у справах молоді та спорту Новгород-Сіверської райдержадміністрації: "Ми вже на 120 матерів такі документи направили, з них 37 матерів мають вже це звання в нас у районі. В цьому році також активізувалось ця робота. Сьомого травня вийшов Указ Президента, було присвоєно це звання 17 матерям, і вийшов Указ 25 липня, ще 20 матерів у нас мають право на присвоєння їм цього звання. Після присвоєння, їм повинні прийти посвідчення, певні нагородні знаки і ми будемо їх вручати та вітати матерів."

Одноразова допомога, про яку говорили раніше, залежить від прожиткового мінімуму. В цьому році ця сума становить близько 9-ти тисяч 400 гривень. Окрім звання та винагороди "матері-героїні" матимуть право щомісяця  на 40% від прожиткового мінімуму надбавки до пенсії.

f t g m

счетчики