Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Авіація стає популярною у сільському господарстві

Автор Н.Даценко

Над полями Н.-Сіверщини – мотодельтаплан. Серпень - час активної підготовки полів під сівбу озимих. Завбачливий господар починає цю роботу із знищення бур'янів. Способів кілька - оприскувачі або авіація. Наразі над сіверськими полями кружляє легкомоторний апарат - мотодельтаплан, який і вносить гербіциди.

"Обробляти землю від гербіцидів оприскувачами наразі вже не модно, набуває популярності ось така літальна техніка. Виробнича потужність набагато більша, та ще й працює хірургічними методами, виключно на полі, не зачіпляючи ані прилеглої смуги, ані лісу."

"Легкомоторний апарат, мотодельтаплан, - зазначив його пілот Віктор Коваєв, - готує поля під озимі, вносить гербіциди. Наразі ця техніка дуже популярна на Україні".

Віктор Коваєв – пілот: "В радянські часи літали "кукурузники", які лили на лісосмуги багато хімії, а цей апарат працює хірургічним методом. Він безпечно, дуже точно, на поле невеликими об’ємами вносить препарати".

Виробнича потужність як у АН-2, близько 100 га за годину. Тому і стає мотодельтаплан все більш популярним.

Віктор Коваєв – пілот: "Зараз використовуються землі, які довгий час простоювали, і загнати туди дорогу наземну техніку не вигідно. Авіація робить це дуже швидко з тим же ефектом, навіть і краще. І більш доцільно використовуються гербіциди ".

Працює Віктор Коваєв з напарником. Вони з Луцька. Тож, коли закінчиться сільськогосподарський сезон, у місцевому аероклубі катають бажаючих, роблять аерофотозйомку. Ну, а поки що трудиться літачок над полями Новгород-Сіверщини.

f t g m

счетчики