Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Неподалік Бириного проходив етап ралі "Баха - 1000"

Автор Н.Даценко

ІІ-й етап Кубку України по ралі-рейдах "Баха - 1000" пройшов 6-7 серпня на території Сумської і частково Чернігівської областей. Змагання називають найскладнішими на Україні. Участь взяли 65 одиниць техніки: це позашляховики, мотоцикли, квадрацикли. Одна з найскладніших ділянок - брід поблизу села Бирине, де ми і побували.

 

Сонце позолотило верхівки дерев. Ще дуже рано, холодно, та це не зупиняє глядачів, які йдуть подивитися, як круті машини долатимуть річку.

Журналіст - Наталя Даценко: "Стартувало ралі о 6:00 у Середина-Буді. Перша автівка на даній трасі з’явилась десь о 7:25. Водій здолав майже всю ділянку, але наприкінці не зміг виїхати. Зараз початок десятої і жодна машина без сторонньої допомоги ще не змогла виїхати, всіх витягують за допомогою трактора і троса, але героєм дня став місцевий тракторист, який віз працівників "Задеснянського" лісництва на роботу. Трактор здолав калюжу без жодних проблем. Биринці, які прийшли подивитись на це дійство, сказали: "Теж мені видовище, у нас таке ралі в селі після кожного хорошого дощу".

Перший екіпаж, а це була машина організаторів, могла б здолати перепону, та на останньому метрі загрузла.  Поки автівку витягували, на старт вийшов трактор.

На початку одинадцятої перша машина пройшла брід без сторонньої допомоги, майже в усіх події розгорталися за однаковим сценарієм.

Здолати учасникам ралі треба було 1000 км. У перший день 600 і наступного 400. Участь взяли і досвідчені екіпажі, серед них навіть призери Кубку Світу. Є плани зробити ралі традиційним і міжнародним.   Вже цього разу на трасу вийшли французи, росіяни, білоруси. Взагалі ж, назва ралі "Баха -1000" походить від іспанського "байя", що означає рух по бездоріжжю.

Геннадій Літинський - суддя змагань: "Мабуть, це одне з найважчих ралі. Останні роки ралі проводилось в Криму, цьогоріч ускладнили, зробили інший, більш складний, варіант".

Начальник дистанції Володимир Макаренко, щойно повернувся з ралі "Шовковий шлях", тож може порівняти змагання.

Володимир Макаренко - начальник дистанції: "Схожого немає нічого, різні траси – пісок, чорнозем, дуже вузькі лісові дороги. Такої траси ще не було".

Успішно долали цю складну трасу квадрацикли, хоча теж не без труднощів.

Сергій Осадчий - організатор змагань "Баха - 1000": "Пройшли профі, квадрацикли - без проблем. Це помилка пілота, хто не газував, пройшли. Цей брід ми проходили, але люди їдуть в ейфорії, тому такі помилки".

Дим з-під капоту, багнюка летить у різні боки, машини ревуть - видовище захоплююче, що там казати, вражень у тих, хто прийшов подивитися, вистачить надовго.

Олександр Гальонко – глядач: "Не щодня ралі, тож пожертвували сном і приїхали подивитися на це"

Віталій Литвиненко – глядач: "Враження супер, все дуже подобається. Будемо чекати на більш цікаві ситуації. Поки що враження від квадрациклів, всі інші слабаки".

І от 1000 км позаду, переміг у категорії "спорт" екіпаж Миколи Кузнєцова і Дмитра Сиро. У категорії "рейд" в абсолютному заліку переможець Володимир Пилипенко та Юрій Чмир - губернатор Сумської області, який не спостерігав за змаганням, а взяв участь. Нагородою ж для фіналістів став екстрім і перемога.

f t g m

счетчики