Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Стахорщині вологе зерно сушать дровами

Автор Н.Даценко

Дощі наробили проблем. Вологе зерно і збирати складно, і сушити затратно. У ТОВ "Нове життя" вирішили зекономити дизельне пальне і перевели зернову сушарку на дрова. Вчора пообіді комбайни знову вийшли в поле.   Вологе зерно, що вони зберуть, висушать на альтернативному паливі.

"Перед дощами збирали масово," - зазначив директор "Нове життя" Василь Верхуша. Те зерно сухе, а от, що в полі, треба буде ще сушити і сушити.

Василь Верхуша - директор ТОВ "Нове життя": "У нас зерно ще стоїть, хоча за агрономічними даними, колос вже зламався. Але він поки не на землі. Зерно мокре, вологість десь 20%, а сушити треба хоча б до 16%, щоб воно лежало і не пріло."

У господарстві зберегли зернову сушарку, залатали дірки, щоб не сипалося. А ще перевели з дизельного пального на дрова. Опікується нею Юрій Акулов, який має чималий досвід. Передає його молодому спеціалісту Андрію Скопенку.

Юрій Акулов - електрик: "Будемо сушити на дровах, так ще краще."

Василь Верхуша - директор ТОВ "Нове життя": "Економічну вигоду можна порахувати на пальцях. Так, аби висушити одну частину зерна, треба дров на 400 грн, а дизельного пального треба 2 тони. Це дуже дорого."

Зміни і у технічному забезпеченні. Цьогоріч зернозбиральну техніку наймають. Коштує робота "Кейса" 300 грн. за гектар плюс пальне. "Старі "Ниви", - каже Василь Верхуша, - при збиранні врожаю втрачають близько 2 центнерів з гектара". Тож підрахували і виявилося, що найняти нову сучасну техніку вигідніше, аніж залишати після старого комбайна смугу зерна.

                            

f t g m

счетчики