Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Зібралися закордон – зберіть усі документи

Автор Т.Лось

Хочеться поїхати за кордон на відпочинок до ближнього зарубіжжя? Перед цим обов'язково проконсультуйся, які потрібно мати з собою документи. Якщо цього не зробити, враження від поїздки можуть залишитись не найприємнішими.

Запланована і очікувана подорож до Санкт-Петербургу для мешканки Н.-Сіверського Наталії Шинкаренко з донькою почалась з неприємностей. Квитки на потяг до другої столиці Росії купили заздалегідь, а от проконсультуватися про правила перетину кордону не подумали.

Наталія Шинкаренко: «Цього місяця ми їхали  з донькою до Санк-Петербургу. І з нами сталася досить неприємна ситуація, так як нам не повідомили під час придбання квитка про те, що потрібно для перетину кордону. Те що ми знали, ми взяли: це довіреність на дитину завірена нотаріусом. При посадці на потяг нас не пропустив провідник, бо був потрібен закордонний паспорт на дитину або мій паспорт з фото дитини.»

Жінка втратила 30% вартості квитків та ще й отримала купу незручностей у дорозі. Працівники Н.-Сіверського залізничного вокзалу розповіли, що в їх обов'язки повідомляти пасажирів про необхідні документи, які варто мати при собі вони не зобов’язані. За словами начальника відділення у справах громадянства, міграції, реєстрації фізичних осіб Сергія Ковалевського, для поїздок з дітьми до Росії або інших країн ближнього зарубіжжя список документів дещо відрізнятися.

Сергій Ковалевський – начальник сектору громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб: «Виїзд дітей по внутрішньому та закордонному паспорту здійснюється лише в Росію. Виїзд до інших країн СНД ближнього та дальнього зарубіжжя здійснюється по проїзним документам дитини.»

На дітей також потрібно мати дозвіл, від обох батьків, якщо ті їдуть не з ними або дозвіл одного з батьків, коли їдуть з іншим. Щоб поїздка залишила по собі лише приємні спогади, варто поцікавитися про всі законодавчі аспекти наперед.

f t g m

счетчики