Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Сьогодні у Лісконогах завершили збирати пшеницю

Автор Н.Даценко

Сьогодні у Лісконогах завершили збирати пшеницю. Сподівання на врожай себе виправдали. З гектара взяли більше 20 центнерів. Зараз працюють на житі, за тиждень вимагатиме уваги овес.

Наталя Даценко - журналіст: " Народна мудрість каже: Хто рано встає, тому Бог дає. У сільському господарстві ж так: хто рано посіяв, той вчасно збирає. Сьогодні у Лісконогах завершили збирати пшеницю. Тепер комбайн ходить по житу, а ще ведуть обмолот тимофіївки, косять траву, дискують, словом, робота кипить."

У жатку потрапляють останні колоски, ще хвилина і поле чисте. 110 га пшениці зібрано, техніка переходить на озиме жито.

Василь Юдицький - директор ТОВ"Переможець": " 110 га пшениці зібрали, попереду ще озимі, ярові поки що не готові. Зараз ведеться обмолот тимофіївки."

Тимофіївку обмолотять, частину насіння собі, частину - продадуть, трава піде на корм. Через дорогу вже дискують, готують грунт під озимі. Бо літо промайне швидко, а посіяти треба вчасно. Все працює, крутиться, вертиться, звук двигуна доноситься з  кожного поля. Пора й справді спекотна, як по обсягах роботи, що треба виконати, так і по погоді. Але механізатори кажуть, що плюс тридцять у тіні для них не проблема.

Михайло Олексієнко - механізатор: " У нас кондиціонер стоїть, тому не жарко".

Микола Адаменко - головний інженер:" Комбайни нові, хороші, з кондиціонерами, все добре".

Але якщо в кабіні температуру можна зменшити, сонце надворі пече як на розжареній сковорідці. Тож треба думати не тільки про врожай, а як його зберегти. Наразі ризик виникнення пожеж дуже високий.

Василь Юдицький - директор ТОВ"Переможець": " Поля ми обкосили, з механізаторами провели роз'яснювальну роботу."

Дощі ж, що змусили хліборобів хвилюватися, шкоди не завдали. Навпаки, каже Василь Юдицький, пшениця налилася, овес поправився. Отже жнива почалися і пропозиції купити зерно посипалися як з мішка. От тільки ціни поки що хліборобам, каже Василь Юдицький, пропонують замалі.

f t g m

счетчики