Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Пожежі на полях

О.Філонова

З настанням жнив збільшуються обсяги робіт в сільському господарстві, зростає їх тривалість, додатково  до роботи залучаються люди та техніка, а значить зростає небезпека пожеж і загорянь.   Згідно з аналізом головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації більше 40 % випадків пожеж на селі пов’язані саме зі збиранням зернових і технічних сільгоспкультур.

За статистикою на липень-серпень припадає 12 % сільських загорянь в сільському господарстві. За період проведення минулорічних жнив в сільгосппідприємствах області було зареєстровано 7 пожеж, прямі збитки від них становлять 119 тис. грн.

Анатолій Максак - начальник Головного управління АПР облдержадміністрації: "Першопричинами пожеж є порушення трудової і виробничої дисципліни, недоліки під час навчань, невиконання вимог та інструкцій пожежної безпеки, але людський фактор в даному випадку домінує."

Незважаючи на вжиті посадовцями заходи, стан пожежної та техногенногї безпеки в більшості господарств торік не відповідав вимогам, а приписи держпожнагляду в сільгосппідприємствах області перед початком проведення збиральної кампанії виконувалися на 69 %. Цьогорічні перевірки в господарствах району також виявили порушення.

Дмиро Гаркавий - інспектор відділу наглядово-профілактичної  діяльності Н.-Сіверського райвідділу МНС України в Чернігівській області: "Станом на 1 липня 2011 року було перевірено всі 15 сільгосппідприємств району. Керівникам було запропоновано 337 протипожежних заходи, враховуючи запропоновані заходи, було замінено 9 несправних дільниць електромереж, а також 15 вогнегасників, було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки 3 керівники сільгосппідприємств."

Нагальним питанням є і готовність протипожежної сторожової охорони в селах району.

Дмиро Гаркавий - інспектор відділу наглядово-профілактичної  діяльності Н.-Сіверського райвідділу МНС України в Чернігівській області:"На даний час в районі знаходяться 5 боєздатних

пожежних команд. Це в таких селах як Михальчина Слобода, Буда-Вороб'ївська, Чайкине, Блистова, а також село Об'єднане."

Недостатнє фінансування на ремонт і пальне, придбання пожежно-рятувального спорядження є серйозною проблемою, адже в разі винекнення пожежі, саме сільські ПСО можуть вчасно порийти на допомогу аграріям.

f t g m

счетчики