Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Медична реформа

Автор Т. Лось

Медична реформа, яка стартувала в Україні ще минулоріч, покликана головним чином підвищити рівень і якість медичного обслуговування населення. Перший її єтап завершився наприкінці минулого року. Другий - планується завершити в 2012 створенням госпітальних округів. Які зміни торкнуться медичних закладів Н.-Сіверського району, яке до цього ставлення у краян, дізнавались наші журналісти.

Спочатку реформою медичної галузі передбачалося створення госпітальних округів, які б обслуговували 100 тис. населення кожен. Після проходження І етапу реформування у 2010 р., коли вивчалась реальна демографічна ситуація, забезпеченість медичними кадрами, забезпеченість і ефективність використання ліжкового фонду медичних закладів, були внесені деякі корективи. В нашій області спочатку планувалось створити 7 госпітальних округів - Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький, Бахмацький, Козелецький, Корюківський та Менський. Зараз розглядається питання про створення Н.-Сіверського госпітального округу.

Світлана Шам - головний лікар Новгород - Сіверського району"Від початку поточного року Управлінням охорони здоров'я розглядалось питання про створення госпітального округу в Н.-Сіверському. І в останньому своєму інтерв'ю, яке начальник Управління охорони здоров'я Галина Михайлівна Василькова давала газеті "Жити з надією", зазначається уже Н.-Сіверський госпітальний округ. Тобто їх буде 7, однак замість Менського фігурує Н.-Сіверський."

Округ має бути невеликим і охоплювати північний регіон. Крім цього, для покращення фінансування медичних закладів, реформа передбачає централізацію коштів територіальних громад на рівні районних бюджетів. Однією з важливих складових реформування  є підвищення авторитету сімейної медицини. На сьогоднішній день в районі є 3 заклади, які носять назву "Амбулаторії загальної практики сімейної медицини", а також в поліклінічному відділенні працює 2 сімейні лікарі. Лікар загальної практики сімейної медицини Наталія Семененко вже понад 5 років працює на цій посаді, говорит,ь що переваги в цій спеціалізації суттєві.

Наталія Семененко - лікар загальної практики сімейної медицини -"До цього в мене була спеціалізація терапевт. Але в 2003 році я пройшла навчання по загальній практиці сімейної медицини. З 2003 р. я працюю сімейним лікарем. Обов'язків, звісно, додається, бо сімейний лікар лікує все. Тобто і неврологію, і дерматологію, і деякі прості хірургічні маніпуляції здійснює. Сімейний лікар має перевагу в тому, що він знає сім'ю, знає про наявність в ній спадкових хвороб."

Позитив у впровадженні сімейної медицини бачать і мешканці Н.-Сіверського.

Валентина Сидорко - мешканка Новгорода-Сіверського"Це взагалі добре, якщо є сімейний лікар. Лікар приїхав і може допомогти та проконсультувати тих членів сімї, які хворі. Не потрібно стояти в чергах до різних кабінетів. Один лікар надасть допомогу або порадить."

Реформування медичної галузі є вимогою часу. Адже нашій медицині просто необхідні зміни, щоб населення країни мало змогу отримувати медичну допомогу в повному обсязі, передбаченому Головним документом держави - Конституцією України. Реформи лише розпочалися і підтримка їх з боку населення вкрай необхідна.

f t g m

счетчики