Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Сеньківці пройшов Міжнародний молодіжний фестиваль "Слов’янська єдність - 2011"

Автор О.Філонова

Щороку на кордоні трьох братніх слов’янських держав України, Білорусі та Росії проходить традиційний Міжнародний молодіжний фестиваль "Слов’янська єдність - 2011". 25 червня в с.Сеньківка Городнянського району біля Монументу дружби відбулись урочисті святкові заходи.

Олена Філонова – журналіст: «В Сеньківці велике свято. На слов’янське перехрестя з’їхалися представники трьох братніх словянських народів: українці, росіяни, білоруси. Тут дуже велелюдно, окрім того посилено охорону, адже на святкування прибув Святіший Патріарх Московський і Всія Русі Кирил».

Через тісне кільце людей, міліцейські кордони пробратися до центральної сцени дійства було майже неможливо. Тож були встановлені великі екрани, аби всі змогли почути, побачити представників  делегацій країн-учасниць, серед яких голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко, губернатор Брянської області Микола Дєнін, голова Гомельського облвиконкому Володимир Дворнік, Патріарх Московський і Всія Русі Кирил. Патріарх провів молебень, благословив всіх, хто прийшов на свято.

Кирил - Патріарх Московський і Всія Русі: "Це свято, на відміну від інших свят, виросло з внутрішніх потреб людей зустрічатися щороку, щоб відчувати близькість друг друга."

Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко наголосив, що слов’янські народи зв’язують глибокі історичні корені, що є основою для взаєморозуміння і взаємодопомоги. Активізується взаємодія країн в різних сферах.Він назвав позитивним рух молоді в авангарді інтеграційних процесів.

Володимир Хоменко - голова Чернігівської ОДА: "Радує те, що молоде покоління рухається в авангарді інтеграційних процесів. Молодь завжди  знаходилась в пошуку нових шляхів і свого місця в житті, діяльності, яка б була корисна не тільки для себе, а й для суспільства. Першочергове завдання - забезпечити умови для молоді, щоб вона виростала фізично й духовно здоровою."

Вітали учасників фестивалю губернатор Брянської області Микола Дєнін та голова Гомельського облвиконкому Володимир Дворнік, випускники шкіл 2011 року, які подзвонили в кришталеві дзвоники. Гості відвідали фестивалі історичних міст Брянської, Гомельської, Чернігівської областей "Слов’янський світ: традиція, культура, корені". Чернігівщина презентувала 14 історичних міст, представила унікальні експонати. Голова Чернігівської ОДА Володимир Хоменко вручив Патріарху Московському і Всія Русі Кирилу скульптурну композицію з зображенням Святих Михайла та його баярина Федора. Свої історичні та культурні надбання показали ремісники, історичні реконструктори. На концертних майданчиках виступили представники країн-учасниць свята, серед артистів і Микола Басков. Були й дитячі колективи.

Учасники свята: "Ми тут вперше. Наш колектив "Реверанс" - студія естрадно-спортивного танцю. Нам подобається, наші діти дуже люблять танцювати, тому ми дуже раді привітати і Білорусь, і Росію на нашій землі."

"Ми з Брянська. Ми вже тут вдруге."

"Ми приїхали з міста Гомель. Все дуже сподобалось, залишились дуже гарні враження."

Свято вдалося на славу, а естафету проведення фестивалю на наступний рік прийняла Республіка Білорусь.

f t g m

счетчики