Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

До ювілею майстра відкрилася виставка провідного українського різьбяра Анатолія Калошина

Автор О.Харькова

виставка різьбяра Анатолія Колошина21 червня в одному з виставкових залів історико-культурного музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" відкрилась виставка провідного українського різьбяра Анатолія Калошина до 70-річчя з Дня народження. Разом з творчою елітою Н.-Сіверщини вітала ювіляра і наша знімальна група.

Заслужений майстер народної творчості України, президентський стипендіат, член двох національних творчих спілок - Національної спілки художників та Національної спілки майстрів народних мистецтв України, лауреат багатьох премій та відзнак - все це наш земляк - Анатолій Калошин. Вітати ювіляра з Днем народження і черговою виставкою зібралися друзі та колеги, поціновувачи таланту відомого різьбяра та творча еліта Новгород-Сіверщини. «Ви та людина, яка не просто прославляє наш край, яка увійшла в історію, і з вашим ім'ям наш край асоціюється», - зазначив заступник голови РДА з гуманітарних питань Павло Плотніков.

Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Завдяки вам ця творчість зберігається, зберігається ця самобутність,  яка відділяє наш край від інших. І показує, що Сівершина - це те місце, де зароджувалась Київська Русь і творилась історія. Це той край, що дав багато майстрів, багато художників і багато творчих людей."

За вагомий внесок у примноження духовних надбань та з нагоди ювілейного Дня народження провідний український різьбяр був відзначений грамотою РДА. Багато теплих слів і щирих привітань звучало того дня на адресу ювіляра: здоров'я, натхнення і творчого довголіття. На сьогодні твори майстра вважаються класикою сучасного народного мистецтва. На рахунку відомого різьбяра десятки виставок,  як персональних, так і загальноукраїнських та закордонних. Його твори знаходяться й у колекції українських Президентів та закордонних поціновувачів, зберігаються у видатних музеях України. Проте сам Анатолій Іванович людина проста і невибаглива.

Анатолій Калошин - заслужений майстер народної творчості України: "Кожен  ремісник працює, щоб заробити та сім'ю прокормити, а всі  ті  преміїї самі приходять, ти ж не будеш казати  "дайте мені премію". Бачать, що в тебе щось получається, дають, не получається, не дають."

Зараз батьківську справу продовжує син Андрій, який в дечому вже перевершує батька, й  одинадцятирічний онук Ярослав теж береться за різець, тож з впевненістю можна сказати: різьбярство на Сіверщині не переведеться.

f t g m

счетчики