Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Яку воду ми п'ємо?

Автор Н.Скляренко

Яку воду ми п'ємо?Яку воду ми п'ємо? Це питання особливо турбує нас влітку, адже спека сприяє розповсюдженню небезпечних мікроорганізмів у воді. Фахівці Н.-Сіверської райсанепідстанції запевняють - вода в центральній водомережі міста якісна, а от мешканцям сіл слід бути обережними, вода в деяких колодязях не відповідає нормі.

В Н.-Сіверському районі функціонує 340 колодязів, щороку їх обстежують працівники райсанепідемстанції. За останні 5 місяців вже обстежено 75 колодязів на перевищення вмісту кишкової палички.

 

Тетяна Каток – лікар-бактеріолог Н.-Сіверської райсанепідстанції: "Із них нестандартних виявлено 5 в селах: Слобідка, Бирине, Фаївка, Печенюги. Якість води в колодязях по наших бактеріологічних даних оцінюється по кишковій паличці. Кишкова паличка показує неякісну воду. По нашим нормативам має бути 1 кишкова паличка в 1 літрі води, то в цих колодязях норма перевищена в 23 рази."

В такі місяці виїжджають спеціалісти і виконують роботи по знезараженню кишкової палички, проводять дезинфекцію. Загалом кишкова паличка корисна, але якщо виникають несприятливі умови, вона мутує і тоді стає небезпечною для людини. За останні три роки погіршується якість питної води в колодязях у зв’язку з хімічним забрудненням. Спостерігається збільшення вмісту нітритів та нітратів.

Тетяна Цуран – лаборант санітарно-хімічної лабораторії Н.-Сіверської райсанепідстанції: "Рівень нормативів нітратів дуже високий. При нормі 50 мг на см кубічний відзначається від 51 мг до 500 мг на дм кубічний. Найбільш забруднені нітратами та нітритами колодязі в селах: Фаївка, Орлівка, Попівка, Блистова, Бирине. Тут вміст складає від 15 до 20 % загальної кількості колодязів."

Причиною такого забруднення переважно є талі води, говорять спеціалісти райсес, вони вміщують азотні добрива з полів і потрапляють у ґрунтові води. Забруднена нітратами питна вода особливо небезпечна для немовлят.

Тетяна Цуран – лаборант санітарно-хімічної лабораторії Н.-Сіверської райсанепідстанції: "На особливому контролі якість питної води у нас, яку споживають вагітні і діти до 3-х років. При виписці з пологового будинку  породіль, ми обов'язково контролюємо якість питної води в їх населеному пункті."

Якщо ж в вашому селі виявили таку воду, то краще вживати бутильовану чи з іншого чистого джерела.

f t g m

счетчики