Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Заготівля кормів цьогоріч на суворому контролі

Автор Н.Даценко

"Такої зимівлі, як була цьогоріч, більше не допустимо. Заготівля кормів суворо контролюватиметься," - зазначив заступник голови райдержадміністрації з питань АПК Михайло Косенко. На базі Лісконогівського ТОВ "Переможець" пройшов семінар з питань заготівлі кормів. У господарстві, що є одним з кращих в районі, взимку буде вдосталь і сіна, і соломи, і силосу.

У Лісконогах корови не голодуватимуть - це факт. Посіяли 540 га багаторічних трав. Мають плани заготовити 600 тон сіна, 2,5 тисячі тон  силосу. На соковитих кормах працюють силосозбиральний комбайн, придбана цьогоріч нова техніка, кілька машин. Зелену масу трамбують у силосні ями, одна, до речі, залишилась із зими.

Василь Юдицький - директор ТОВ"Переможець": "Більше нічого не додаємо, окрім солі, трамбуємо вдень і вночі. Маси додаємо не менше 100. За 6 днів прлануємо заготовити 1000 тон."

У цілому по району тільки 5 господарств запасаються силосом, зазначалося на семінарі. Це "Нове життя", "Мрія", "Промінь", імені Шевченка, "Блистівський" і "Переможець". Решта не мають відповідної техніки. "Але чекати, поки трави вигорять, а взимку шукати по сусідах трухлу солому, не слід, - зазначив заступник голови райдержадміністрації з питань АПК Михайло Косенко. - Треба активно включитися у заготівлю."

Михайло Косенко - заступник голови райдержадміністрації з питань АПК :"Усі господарства повинні активно включитися в заготівлю. Такої зими, як була торік, більше в районі не буде.

Це ж знущання з худоби, коли 7 господарств взимку шукали трухлу солому. Цьогоріч заготівля кормів суворо контролюватиметься."

Керівники подивилися, послухали і роз'їхалися по своїх господарствах вирішувати проблеми на місцях. І, можливо, хтось повернувся додому не тільки з краплинкою заздрості сусідові, у якого усе гаразд, а й з новими думками.

Василь Юдицький - директор ТОВ"Переможець": "Семінари треба проводити не тільки у кращих господарствах, а й у гірших. Я думаю, це підтягуватиме. Керівникам треба частіше зустрічатися."

f t g m

счетчики