Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Холерного вібріону у деснянській воді немає

Автор Н.Скляренко

Тих, хто обирає відпочинок на березі Десни, через спеку з кожним днем більшає. Особливо радіють з можливості покупатися та попірнати в річці діти. Та чи достатньо чиста вода У Десні і чи можуть почувати себе безпечно любителі відпочинку на воді?

У зв'язку з останніми подіями у Маріуполі любителі плавання розхвилювалися: а на скільки чиста наша вода в Десні? Працівники Н.-Сіверської санепідстанції запевняють - все під контролем.

Тетяна Сваткова - лікар-епідеміолог райсанепідемстанції: "За повідомленнями МОЗ України станом на 6 червня 2011 року в місті Маріуполі Донецької області захворіло на холеру 16 осіб. Щоб попередити виникнення та розповсюдження захворювання на холеру, фахівцями райсанепідемстанції проводиться забір води на холеру кожні два тижні. Тобто, починаючи з червня 2011 року, відбувається забір води на дослідження холерного вібріону. Потім ця вода доставляється в лабораторію особливо небезпечних інфекцій в Чернігівську обласну санепідемстанцію, де вже визначається, чи містить данна вода холерний вібріон. За поточний рік фахівцями санепідстанції доставлено дві проби води з річки Десна і за результатами лабораторії у ній виявлено, що данна вода не містить збудника холерного вібріону."

Хоча холерного вібріну не виявляють і всі показники в нормі, проте всеж не радять пірнати у воду, бо можна заковтнути річкову воду. Дітей ці поради зовсім не зупиняють.

" -Вода тепла? -Тепла. -А ви пірнаєте? –Так. -А вам дозволяють батьки пірнати? –Напевно, так."

Аби попередити всілякі кишкові інфекції, у тому числі і холеру, виконуйте елементарні правила гігієни. Лікарі кажуть, мийте руки з милом після прогулянки та перед їжею, не пийте сирої води, не пірнайте в річці. Тоді відпочинок на березі мальовничої Десни буде приємний.

f t g m

счетчики