Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Обережно – спека!

Автор О.Лельотко

Обережно - спека!Молодий чоловік після відпочинку на природі потрапив на лікарняне ліжко. Причина - тепловий удар. Під час спеки слід якомога менше перебувати на сонці або в задушливих приміщеннях - радять лікарі, адже сонячний або тепловий удари можуть стати фатальними.

Вже близько двох тижнів на вулиці спекотно. Чимало людей, особливо з хронічними захворюваннями, в цей час почувають себе погано. Для кого ж спека це пора активного відпочинку в лісі або на березі річки. Проте завжди слід пам'ятати, що саме при високій температурі повітря  можна отримати сонячний або тепловий удар.

Віктор Гульчук - завідуючий відділенням швидкої та невідкладної допомоги: "Днями був випадок, коли викликали до молодого чоловіка, який під час відпочинку з компанією на природі тривалий час знаходився на сонці.  Ми його привезли з ознаками теплового удару, тобто головний біль, нудота, блювання, підвищення артеріального тиску. Довелося госпіталізувати до лікарні, тиск тримався, не вдалося збити."

Чимало людей, знаходячись на городі, на річці або в місті, відчули на собі дію безжальних променів сонця. Проте за медичною допомогою не звертались. Добре, коли все обійшлося. Адже спеціалісти зазначають, що під час спеки у людей з хронічними захворюваннями можуть виникнути ускладнення: інсульт, інфаркт, набряк мозку. Тому, якщо людині після перебування на сонці або в спекотних приміщеннях стало зле, необхідно надати першу допомогу.

Віктор Гульчук - завідуючий відділенням швидкої та невідкладної допомоги: "Необхідно помістити у тінь, а якщо це в приміщенні, то винести в більш прохолодне приміщення. Якщо є можливість, до кондиціонера, до вентилятора. Холодною водою протерти обличчя, грудну клітку, для того щоб зменшити температуру тіла, дати більше пити людині."

Щоб не стати жертвою спеки, лікарі не рекомендують знаходитись тривалий час на сонці, загоряти з 11 ранку до 17 години. Більше пити рідини. А як же жителі нашого району переносять цю спеку і як рятуються від неї.

"Жару як переношу. Погано. Зимою не виходжу – слизько,  літом - жарко." "І так велий тиск, а в спеку зовсім погано."

Молоді люди переносять спеку трохи краще, аніж літні, чекають дощу, а доки захищаються від сонця всіма відомими засобами.

"Рятуємося мінеральною водою,  ховаємося в тінь.Сонце дуже агресивне, тому загоряти і бути на сонці дуже важко. Без головного убору на вулицю не виходимо, так пече в голову, що, дійсно, можна отримати сонячний удар."

Є й такі  мешканці району, яким спека байдуже, більше їм дошкуляють комахи.

"Нормально вчора, позавчора косив такою порою. З понеділка повинен бути дощ. Там хлопчик приїхав з Чернігова до баби, він в Інтернеті побачив, що з понеділка будуть дощі. Нормально переносимо.»

Тож, якщо пообіцяли дощу, то будемо чекати, а поки, якщо не хочете стати черговою жертвою сонця, зменшіть час перебування на ньому.

f t g m

счетчики