Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Н.-Сіверському пройшло Міждержавне літературно-мистецьке свято "Нетлінне"Слово..."

Автор Н.Даценко

Фестиваль "Нетлінне "Слово..."У Н.-Сіверському пройшло Міждержавне літературно-мистецьке свято "Нетлінне"Слово..." Два дні місто приймало гостей, які взяли участь у наукових та культурно-мистецьких заходах. Було на що подивитися та послухати і городянам. Завітав на свято заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Віктор Тканко.

Розпочався сонячний і красивий день з літературних читань, які проходили у мальовничому місці, біля пам'ятника Ярославні, звідти видно деснянські простори. Зранку завершила роботу науково-практична конференція "Нетлінне "Слово...", участь в якій взяли науковці з України, Росії, Білорусі. На завершальному етапі конференції заступник голови Чернігівської ОДА Віктор Тканко передав історикам слова вдячності від голови Чернігівської ОДА Володимира Хоменка за їх працю в галузі вивчення літературної пам'ятки "Слово о полку Ігоревім". За сумлінну працю в ім'я незалежної України академіку  НАНУ Петру Толочку було вручена почесна грамота Чернігівської ОДА.

Потім відбулося покладання квітів до пам'ятних місць. Завітали гості і до Спасо-Преображенського монастиря.

У храмі звучали духовні твори у виконанні вокальної групи Чернігівського народного хору, що ще більше підкреслювало його велич. У музеї-заповіднику "Слово о полку Ігоревім" делегація оглянула виставку  "Археологічна спадщина Новгород-Сіверщини."  А біля пам'ятника "Слову ..." відбулося вручення нагород переможцям Всеукраїнських олімпіад, літературних конкурсів. Подарунки отримали юні мешканці з Н.-Сіверського, Мени, Сосниці, відзначені були і вчителі.

Головне дійство розпочалося на центральній площі міста, де гостей зустріли князь Ігор і Ярославна.

Під постріли гармати свято було офіційно відкрито.

За дорученням голови Чернігівської ОДА Володимира Хоменка його заступник з гуманітарних питань Віктор Тканко привітав з непересічною подією, зазначивши, що потреба свята назріла давно.

Віктор Тканко - заступник голови Чернігівської ОДА з гуманітарних питань: "Саме звідси пролунав заклик староруського поета до єднання земель Русі в геніальному творі "Слово о полку Ігоревім". Вдячні нащадки увічнили пам’ять славних попередників у бронзі та граніті, легендарний Баян постав на Замковій горі, Ігор - на старовинній центральній площі, Ярославна - біля стін Спасо-Преображенського монастиря над Десною. Восени 1990 року був відкритий єдиний в світі історико-культурний музей "Слово о полку Ігоревім". Дивні відчуття охоплюють, коли доторкаєшся до пам’яток історії, в яких ніби живуть і дихають безсмертні слова і всі вони варті того, щоб подібні почуття при зустрічі з ними переживали не лише земляки, а й усі небайдужі до історії люди. Незгасаючий інтерес до "Слова о полку Ігоревім", потяг до нього виправдані історично і логічно, адже з початку, як відомо, було слово. Спільною увагою і турботою до збереження національно-культурної спадщини буде забезпечений подальший культурний розвиток України - так наголосив Президент України Віктор Федорович Янукович під час засідання громадської гуманітарної ради. Бажаю всім гарного настрою, плідної роботи, творчої наснаги."

Академік НАНУ Петро Толочко зазначив, що невмирущі ідеї єднання, прописані у "Слові о полку Ігоревім", мають продовження і у сучасності.

Павло Толочко - академік НАНУ: "Конференція засвідчила, що невмирущі ідеї автора "Слова о полку Ігоревім", який закликав до єдності руського народу, до єдності Русі, продовжують проростати до сьогоднішнього дня."

Не дивлячись на пекуче сонце, глядачі не поспішали залишати свої місця, адже на сцені розгорталися події, про які писав літописець.

Поруч зі сценою розгорнулося "Містечко майстрів", свою творчість поціновувачам демонстрували митці Чернігівщини. Сільські громади піснями і караваями зазивали гостей до своїх виставок. Свою продукцію демонстрували підприємства харчової, переробної промисловості Н.-Сіверського району, аби гості мали можливість дізнатися, чим нині багата древня Сіверська земля.

Піснями і танцями звеселяли гостей свята Чернігівські майстри сцени.

Не відставали від колег з області і фольклорні колективи Н.-Сіверського. Отже, свято вдалося. Чи стане воно традиційним? Запитали у заступника голови Чернігівської ОДА Віктора Тканка.

Віктор Тканко - заступник голови Чернігівської ОДА з гуманітарних питань: "Давайте спочатку ввійдемо в історію. Минулого року тут на святі "Слово о полку Ігоревім" за участі літераторів Росії, України та Білорусії ми пообіцяли, що подумаємо і будемо відроджувати нове свято, але не пройшло і року після розпорядження голови ОДА Володимира Хоменка і свято стартувало знову. Тут є дві сторони медалі: по-перше - це історія, а з другого боку - це розвиток туристичного краю. Я гадаю, що ті свята, які були започатковані нами, будуть відроджувати історичну культуру Чернігівщини. У кожного свята є своя родзинка, але в першу чергу це робиться для людей, щоб вони могли побачити і відчути нашу історичну, героїчну минувшину. Нещодавно ми зустрічалися з колегами з Брянська і з Гомеля, вони погодились взяти участь в фестивалі "Територія душі", планують наступного року взяти активну участь в фестивалі "Нетлінне "Слово...".

А завершився цей  святковий день дискотекою.

f t g m

счетчики