Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Сьогодні відзначаємо Міжнародний день музеїв

Автор Т.Лось

День музеївСьогодні відзначаємо Міжнародний день музеїв. Вважається, що через музеї суспільство виявляє своє ставлення до історико-культурної спадщини. Збираючи та зберігаючи пам'ятки матеріальної та духовної культури, музеї проводять велику науково-просвітницьку та освітньо-виховну роботу. У нашому краї працює знаний не лише в нашій області, але і далеко за її межами музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім".

«Кількість поціновувачів нетлінного твору "Слово о полку Ігоревім" та бажаючих хоч на мить перенестися у віки великих князів, відчути дух тих часів з роками не миншає,»- кажуть працівники музею-заповідника. Навпаки, відвідувачів з різних куточків нашої держави і з-за кордону  з кожним роком стає все більше. Інтерес до цього художнього твору зростає. Сьогодні свято не лише у музейних працівників, а у всіх шанувальників і прихильників історичної і культурної спадщини людства. В музеї-заповіднику "Слово о полку Ігоревім" до цього свята відбулась ще одна цікава подія. Відкрилась нова виставка, де розміщені художні роботи, присвячені "Слову…".

Віктор Халіман -  головний зберігач фондів музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "Ми відкриваємо зал постійно діючої експозиції "В століттях невмируще "Слово... "  Цей зал носить назву "Слово про образотворче мистецтво". В залі представлені роботи багатьох інтернаціональних та українських авторів. Мені дуже приємно, що сьогодні в цьому залі ми бачимо роботи нашого земляка  Володимира Половця, та інших митців, які безпосередньо доторкалися до "Слова… ".

Кризові роки позначилися і на фінансовому становищі музею-заповідника. Не вистачає залів, маленьке хранилище, де ледь вміщуються ще не виставлені експонати, не завжди вистачає коштів на їх реставрацію. Але останнім часом відвідувачів стало більше. За їх кількістю музей займає 4 місце в області. Поповнюються фонди  новою літературою, цікавими експонатами, підтримують співробітники музею і наукові зв'язки з іншими музеями та дослідниками невмирущого лова…"

Віктор Халіман - головний зберігач фондів музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім":

"Ми зібрали гарну колекцію народної ікони, є колекція самоварів, ряд археологічних знахідок 12ст., в  цьому році поповнилась колекція археологічних матеріалів. Це все живе, дихає і знаходиться в житті."

Зали музею надалі чекають на своїх відвідувачів, манять своєю тишею, неначе у їх стінах живе подих далеких віків. Заходиш і неначе опиняєшся десь поза часом і простором. Зберігають всі ці надбання історії і мистецтва люди, які тут працюють віддано і з душею. Віктор Іванович побажав всім співробітникам музею і тим, хто на заслуженому відпочинку, здоров'я, творчої наснаги та Божого благословення на добрі діла.

f t g m

счетчики