Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Цьогоріч гречку сіють усі

Автор Н.Даценко

ГречкаУ Лісконогах китайської гречки не їстимуть. Це точно. З минулорічних 60 гектарів у ТОВ "Переможець" площу під цю культуру збільшили  до 160. Зменшення попиту на гречку, бо посіяли і сіють у цьому році її, хто тільки не лінується, не бояться. Бо українська гречка завжди в ціні.

З роботою вже майже впоралися. Зі 160 га залишилося засіяти лише п'ятнадцять. Цього дня призупинили сівбу, бо задощило. Гречка ж, як сказали, культура хитра, і краще її сіяти, коли сухо, щоб аж курява за сівалкою стояла. Бо у вологу погоду бур'яни можуть випередити її і заглушити. Вона ж і у сухій землі проросте.

Гречка змусила себе поважати, хто й не любив гречаної каші, став дивитися на неї інакше. Бо за ціною наздоганяє делікатеси. Стрибок цін, пояснюють експерти, зумовлений неврожаєм. Аби не було дефіциту і ажіотажу, гречку привезли з Китаю. Відгуки суперечливі.

Василь Юдицький - директор ТОВ "Переможець": "Китайської гречки я не куштував, бо я її ще не бачив. У нас і своєї гречки вистачить, якщо будемо сіяти і збирати врожай."

"Врожай справді трохи втратили, - каже директор ТОВ "Переможець" Василь Юдицький. - Бо сіяли у різні строки. Та, що раніше, вродила, що сіяли згодом, вигоріла. "  Але попри торішню невдачу, площі цьогоріч збільшили. І не тільки у "Переможці". На гречку сільгосптоваровиробники покладають великі сподівання. Чи ж виправдаються?

Василь Юдицький - директор ТОВ "Переможець": "Посіяли багато, я думаю, що ціна не повинна впасти, бо на гречку завжди є попит. Якщо в країні буде її надлишок, можна продати. Гречка у нас добра, не кормова."

Одже посіяли, як вродить - дочекаємося, скільки коштуватиме. На разі ж робити якісь припущення ніхто не береться.

f t g m

счетчики