Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З початком весни в містах та парках активізувались кліщі

Автор Н.Сокол

КлещЗ початком весни в містах та парках активізувались кліщі. Цьогоріч їх набагато більше, ніж у минулому році. Не менше за людей страждають від цих кровопивць тварини.

Останнім часом ареал розповсюдження кліща збільшився. Якщо раніше найбільше страждали ті тварини, що живуть неподалік лісосмуг та лісів, то тепер і ті, що в місті. Особливо небезпечні ділянки біля озер, у високій траві, кущах. Хвороби, які викликають дані паразити, є досить небезпечними для свійських тварин. Найбільшу небезпеку становить хвороба, яку переносять іксодові кліщі, тобто ті, що живуть у лісосмугах, це бабезіоз. Якщо не лікувати заражену такою хворобою тварину, вона може померти.

 

Наталія Ісаченко  - зав. протиепізоотичним відділом Н.-Сіверської райлікарні ветмедицини: "Під час ссання крові слина іксодового кліща потрапляє в кров тварини й тварина хворіє на бабезіоз. На це захворювання хворіють коні, ВРХ, вівці, собаки.  Хвороба починається з різкого підвищення температури тіла тварини до 42 градусів, погіршується апетит, втрачається молочна продуктивність до 80%, тварина стає млява."

В цьму році, зазначає Наталія Ісаченко, звернень з укусами тварин кліщами дуже багато. Кожному призначається відповідне лікування. Летальних випадків ще не траплялось. Для лікування хвороби є різноманітні препарати. Нажаль, вакцини специфічної проти укусів кліщів немає. Тому найкращий метод профілактики - запобігти зараженню. Для цього існує безліч різноманітних препаратів, які можна придбати у ветаптеках. Та слід зауважити, що після їх застосування кліщі все одно впиватимуться в тіло тварин, тільки вже після укусу зараженим кліщем тварини не захворіють.

f t g m

счетчики