Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Посівна кампанія ранніх ярих в районі завершена

Автрор О.Лельотко

ПосівнаПосівна кампанія ранніх ярих завершена. Майже втричі більше гектарів господарства району в цьому році посіяли технічних культур, ніж було заплановано. Залишились кукурудза та гречка. Доречі, останньої планують посіяти не менше, ніж в минулому році.

"Дощ у травні - вражай справний" - каже народна мудрість. Проте, щоб дійсно був гарний врожай, аграріям потрібно докласти чимало зусиль. На сьогоднішній день в районі посіяно вже більше 7 тисяч гектарів ярих культур. Близько 5000 - зернові. Посівну кампанію ранніх ярих завершили.  Більше 1000 гектарів полощі  вже засіяли кукурудзою. Гречку ще не сіяли, проте в цьому році під неї заплановано площі, не менші, ніж в минулому році.

Майже втричі більше прогнозу працівники сільгосппідприємств району посіяли технічних культур. З них соняшника - 640 га, 250 га - сої та раннього ріпаку, 280 га - льону-довгунця.  У два строки посіяли однорічні трави. Паралельно з посівною кампанією в районі продовжується догляд за посівами, підживлено 930 га озимини та 300 га багаторічних трав. Щодо мініральних добрив, то на сьогодні інвестори вже закупили понад 1000 тон. Більше половини з них - аміачна селітра. Також серед добрив, які вже є, вапнякова селітра та нітроамофоска. Окрім інвесторів придбали 63 тони аміачної селітри і два сільгосппідприємства району: СГВК "Блистівський" та ТОВ "Переможець". Сільські господарства району співпрацюють з Н.-Сіверським сирзаводом. Це дає можливість вирішувати питання щодо пально-мастильних матеріалів. За словами аграріїв завершення весняної посівної кампанії до кінця травня позитивно позначиться на вегетації культур та убезпечить майбутній врожай від втрат.

 

f t g m

счетчики