Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Міське кладовище - місце болю, смутку й сорому

Автор О.Харькова

Міське кладовищеМіське кладовище - місце болю, смутку й сорому. Щоразу, коли люди приходять сюди, аби покласти квіти на могили рідних, похованих там, не можуть стримати обурення. Скрізь - бруд, бур'яни, купи сміття. Все це триває з року в рік без змін.

Інна Ковальчук: "Спилили дерева, а гілки залишили, після чого сюди почали зносити сміття. Я звернулася до Балаби, на що він відповів: "А що у вас синів немає". Але ж мої сини не повинні прибирати за всіма. Я не поважаю тих людей, які, прибираючи могили своїх рідних, викидають сміття на інші. Не так давно я поховала свою доньку і я не бажаю, щоб біля неї лежало сміття."

"На сьогодні в місті існує чотири кладовища. Прибирати всюди комунальна служба, створена при міській раді, не встигає" - каже заступник міського голови Володимир Балаба.

Володимир Балаба - заступник міського голови: "Прибирати треба, треба поважати наші традиції, але треба й поважати тих людей, які знаходяться поруч і не залишати сміття на території кладовища. Я розумію, що ми не можемо постійно ставити ящик для сміття тому, що несуть не лише сміття з кладовища, а й побутове. На поминальні дні ці ящики будуть встановлені."

Згідно з державними санітарними правилами та нормами щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України територія кладовища повинна регулярно прибиратися, поливатися в літній період, пішохідні доріжки, яких зроду тут не було, повинні зимою посипатися піском. На кладовищі повинні бути спеціальні місця для встановлення контейнерів для збору зів'ялих квітів, вінків та сміття. Про все це н.-сіверці можуть тільки мріяти і чекати, поки влада вирішить дотримуватись норм, встановлених законом. Або ж  зібратися громадою і впорядкувати місця поховання.

Отець Мойсей: "Кожна людина, яка робить щось собі на користь і при цьому нехтує своїм ближнім, як ось в даній ситуації, прибираючи могилки, викидає сміття на сусідні, ця людина підписується під тим, щоб саме її діти жили в країні яка є сировинним придатком до Європи, в країні, яка не має нічого свого. Заповідь Божа говорить, що ми маємо пам'ятати про свого ближньго, служити своєму ближньому, в глибині цієї заповіді корениться сила нації. Якщо ми будемо пам'ятати в житті про цю заповідь Господню, у нас буде майбутнє, наші діти не будуть проклинати нас за те, що ми залишили їм у спадщину."

У всьому світі місця поховання предків є святими. Тут не можна розділяти такі поняття, як "моє" і "наше". І пам'ять про померлих священна - про це забувати не треба.

f t g m

счетчики