Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

На Новгород-Сіверщині вшанували пам'ять видатного гетьмана Івана Мазепи

Науково-практична конференція з нагоди 378 річниці від дня народження Івана Мазепи пройшла на базі Дегтярівського навчально-виховного комплексу. Видатна постать Іван Мазепа об'єднала разом учасників з Чернігівської та Сумської областей.

Всі разом згадали гетьмана України, державного політичного і культурного діяча, якому 22 роки вдалося незмінно тримати гетьманську булаву, копію якої представили співробітники національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Ймовірно з цією булавою у жовтні, за словами істориків, 1708 року Іван Мазепа і прибув до села Дігтярівка, де провів зустріч з королем Швеції Карлом 12, з нагоди якої в селі на пагорбі встановлено пам'ятний знак, який свідчить що на цьому місці відбулась подія, яка поклала основу нашої державності.

Наталія Реброва - генеральний директор національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця": "Він один із гетьманів при якому не було війни, він подолав війну, він подолав руїну, він подолав будь - які сепаратистські настрої правобережжя. Він об'єднав Україну, і він робив, і майже зробив Україну сильною, заможною з високим рівнем культури, з високим рівнем розуміння і освіти".

Учасники конференції вшанували пам'ять українського сина Івана Мазепи, обмінювались досвідом, ділилися ідеями.

Віталій Мамалага - науковий співробітник національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця": "Іван Мазепа один з тих, хто в першій черзі на звання Великого, його можна сміливо вже починати називати Іваном Великим. Дуже приємно, що на шкільному рівні такий захід, це дуже рідко в Україні таке буває".

Віктор Терлецький - краєзнавець: "Я вивчаю життя і діяння Гетьмана України Івана Степановича Мазепи відтоді, як на шкільній лаві пізнав хто такий був Іван Степанович Мазепа, який він намагався зробити вклад в незалежність нашої держави. Відтоді я його шаную, поважаю, писав про нього".

Долучились до конференції учні Блистівського та Дігтярівського навчального закладів, які відкрили присутнім сторінки біографії Івана Мазепи. Пройшла конференція в цьому населеному пункті не випадково. Саме в Дігтярівці  Мазепа представляв своїх прибічників та присягнувся на вірність. А 1708 року за кошти Івана Мазепи було збудовано храм Святої Покрови Божої Матері в селі. Дігтярівська земля залишається для краєзнавців України не дослідженою, а постать Івана Мазепи завжди буде прикладом для нащадків у боротьбі за свободу і незалежність держави.

f t g m

счетчики