Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Колодязна вода небезпечна для здоров’я

Вода в водомережі Новгорода-Сіверського придатна для вживання, а от в колодязях ряду сіл району виявлений перевищений вміст нітратів. Такі результати чергових планових досліджень Новгород-Сіверського лабораторного відділення Чернігівського лабораторного центру.

Віктор Каток - лікар Н.-Сіверського лабораторного відділення ДП "Чернігівський лабораторний центр МОЗ України": "Якщо питна вода з комунального водопроводу відповідає за всіма показниками вимогам державних санітарних норм і правил, гігієнічним вимогам до води питної, призначеної до споживання людиною, то ми виявили в таких селах як Смяч, Попівка, Орлівка, Печенюги та інших перевищення нітратів у воді".

Віктор Каток говорить, що більша кількість шкідливих речовин потрапляє саме в колодязну воду, адже це поверхнева вода і ґрунт не захищений від потрапляння в неї різних хімічних та органічних речовин. Аби зменшити вміст нітратів в колодязях, їх слід періодично чистити. Цією процедурою займаються сільські ради, знаходять виконавців робіт та сплачують за це кошти. Зокрема в Печенюгах, де вміст нітратів в сільських колодязях перевищує встановлені норми, цьогоріч планується провести відповідну чистку 3 колодязів. Наразі в сільській раді міркують над вибором підрядної організації.

Микола Череп - голова Печенюгівської сільради: "На 2017 рік Печенюгівська сільрада запланувала чистку 5 колодязів. Так як ця процедура дорого коштує, шукаємо варіанти подешевше".

Вода з перевищеним вмістом нітратів особливо небезпечна для немовлят і може стати причиною загибелі дитини. Тому лікарі радять використовувати воду з торговельної мережі чи перевірених водних джерел.

Віктор Каток - лікар Н.-Сіверського лабораторного відділення ДП "Чернігівський лабораторний центр МОЗ України": "Ми рекомендуємо користуватися бутильованою водою з магазинів, або ж перевірити воду з інших джерел водопостачання, щоб впевнитися, що ця вода придатна до використання, особливо при штучному вигодовуванню малюків".

І в жодному разі не потрібно воду кип’ятити, адже при нагріванні нітрати перетворюються у більш шкідливі речовини, які є ще небезпечнішими для здоров’я.

f t g m

счетчики