Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Зеленому Гаю вшанували пам’ять жертв трагедії часів Другої світової війни

Пустими очницями вікон дивляться на рідкісних гостей  зруйновані будинки. Хати, від яких залишились лише скелети стін, заросли високою травою та чагарниками. Залишки  парканів рідкими зубами дощок  шкіряться у небо. Це село Зелений Гай, відоме ще під назвою хутір Боєць. Серед поліських лісів воно не змогло сховатись від жахіть Другої світової  війни. 10 березня 1943 року 168 його мешканців, половина серед яких діти до 12 років, а інша половина жінки та старенькі люди, були заживо спалені німецько-фашистськими окупантами.

Біля меморіалу безневинно загиблим зібралось зо два десятка людей. Вони вшановують пам’ять жертв трагедії. Навіть колишніх місцевих  мешканців, щоб поділитись спогадами про село немає. Тільки шум вітру навіває присутнім слова.

Руслан Веремієнко – в.о. голови Н.-Сіверської райдержадміністрації: "74 роки тому в цей день відбулись такі трагічні події. Людський розум просто не сприймає цього жахіття. Факти говорять про те, що дійсно така ситуація була. Ми завжди повинні пам'ятати про те, що було у нас трагічного, для того, щоб наші діти, наше покоління ніколи не забувало про ці трагічні події в житті. Тому що, кажуть: "Ми живемо поки пам'ятаємо і пам'ятаємо, доки живемо".

У  навчально-виховному комплексі у селі Орлівкат педагогічний колектив та учні закладу кожну річницю трагедії влаштовують лінійку реквієм.

Педагоги передають підростаючому поколінню не лише знання, а й бережне ставлення до історії свого народу, особливо таких трагічних її сторінок.

Вікторія Бурковець - учениця Орлівського НВК: "Кожного року ми вшановуємо пам'ять невинних, загиблих хутора Зелений Гай. Важко усвідомити те, що в одну мить ціле село зникло з лиця землі. Так, це дійсно страшно, коли розумієш, що люди, які хотіли просто жити вільно, хотіли щастя на землі, загинули".

Віталіна Заєць - учениця Орлівського НВК: "Я дуже співчуваю їм. Дякую за те, що ми зараз тут вшановуємо їхню пам'ять".

Після війни село Зелений Гай знову зашуміло  життям. Проте демографічна криза в Україні повторно стерла його з географічних карт. У 2009 році населений пункт був знятий з обліку. Там не залишилось жодного мешканця.  

f t g m

счетчики