Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Автор Н.Скляренко

11 квітня  Міжнародний день визволення в`язнів фашистських концтаборів. В нашому місті проживає двоє таких ветеранів ВВ війни: Анатолій Матвійович Мочулін та Микола Павлович Воробйов.  В цей день їх привітав заступник голови РДА Павло Плотніков.

Роки Великої Вітчизняної війни Анатолій Матвійович Мочулін пам’ятає до найменших дрібниць: і як про війну оголосили, і як німців вперше побачив, і як з партизанами в ліс пішов. Та найважче партизанові було пережити ув’язнення.

 

Анатолій Матвійович Мочулін - колишній в'язень концтабору: "У 42 році оточили нас німці на болоті. Командир партизанського загону сказав : "Не кажіть німцям , що були з нами , бо розстріляють. Я був у таборі Брасово. Бачив пересувний крематорій: 5 вагонів, великі обпалені людські кістки, дрібні згорали вщент."

В день визволення в’язнів фашистських концтаборів Анатолія Матвійовича привітав заступник голови РДА Павло Плотніков. Чимало страждань на своєму віку зазнав колишній в’язень фашистів Микола Павлович Воробйов. В цей день його також привітали, побажали міцного здоров’я, довголіття і всього доброго.

f t g m

счетчики