Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці

Автор О.Філонова

Сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці - велике дванадесяте свято, в основі якого повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії "благої вісті" про народження у неї божественного немовляти - спасителя роду людського. Благовіщення  не відміняється навіть, якщо свято припадає на Пасху, а піст заради нього послаблюється.

Починаючи з ранньої Христианської Церки подія Благовіщення розглядалась як перший акт виконання Богом своїх обітниць про Христа. Про саму подію розповідають лише в Євангелії від Луки, але дуже докладно, що відповідає її важливості. "А шостого місяця від Бога був посланий архангел Гавриїл у галілейське місто, що йому  ім'я Назарет, до діви, що заручена з мужем була на ім'я Йосип, із дому Давидового, а ім'я діви Марія. І ввійшовши до неї, промовив: "Радій, Благодатна! Господь з Тобою , Ти благословенна між жонами... Ти знайшла благодать у Бога, і ось зачнеш в утробі, і народиш Сина, і даси йому ім'я Ісус. Він буде великим Сином Всевишнього званим... І царству його не буде кінця."  Дата Благовіщення пов'язується з датою Різдва Христового, між ними рівно 9 місяців. Свято Благовіщення є значною подією в житті Християнської церкви і відзначається святковими богослужіннями. В народі до нього ставились з особливою пошаною, вважали, що "Бог в цей день благословляє всі рослини", а відтак було за великий гріх братися за будь-яку роботу. До Благовіщення, за народним  віруванням не можна порати землі, а після - можна. Існували і такі повір'я - як Благовіщення проведеш, так і весь рік; на Благовіщення птиця гнізда не в'є, а дівка коси не плете. Казали "До Благовіщення зими не кляни! " - адже вона ще може повернутися.

f t g m

счетчики