Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Україні зареєстровано перший в епідсезоні летальний випадок від грипу

В Україні зареєстровано перший в епідсезоні летальний випадок від грипу. Він стався на Сумщині всередині листопада. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України. Під час минулого епідемічного сезону, грип став причиною смерті 390 осіб. Загалом тоді захворіло майже 6 мільйонів українців. За словами епідеміологів цьогоріч ця цифра може ще збільшитися через мутацію вірусів та низький рівень життя людей.

Валентин Канавець - помічник лікаря-епідеміолога Н.-Сіверської Держсанепідемслужби: "Враховуючи високу мінливість вірусів грипу, з урахуванням оновленого складу вірусів, що вірогідно циркулюватимуть на території нашої країни, у новому сезоні можна очікувати збільшення кількості захворілих до 8 мільйонів осіб".

За даними МОЗ на минулому тижні  показники захворюваності на грип та ГРВІ вже перевищили епідемічні пороги в трьох областях України: Дніпропетровській, Харківській та Луганській. Більша частина хворих, майже 70%-діти до 17 років. Лікарі нагадують, що найкращим захистом від грипу досьогодні залишається вакцинація. Ці щеплення не входять до обов’язкового графіку щеплень, однак є рекомендованими, особливо для груп ризику до яких входять і діти. Вакцинацію краще робити до початку епідсезону, проте ще пізно і зараз, адже імунітет виробляється впродовж місяця на досить тривалий час, а заразитися грипом можна як в січні-лютому так і на початку весни.

Алла Сич – лікар-педіатр: "Ще залишається актуальним те, що можна вакцинувати дитину від грипу, тим більше діти, які частіше хворіють, діти в інтернатних закладах, дошкільних закладах, діти з багатодітних сімей, їм бажано провести вакцинацію від грипу. Імунітет від тих вакцин, які зараз є в аптеці виробляється на півроку, тобто на весь холодний період може захистити дитину".

Вакцину можна замовити та придбати в аптеці. Сьогодні орієнтована ціна однієї дози становить 180 гривень. Однак новгород-сіверці не поспішають вакцинуватися, хоча і вважають щеплення важливим для профілактики грипу.

"Потрібно це робити, бо зараз багато хвороб, обов’язково, і від грипу також. У мене в дочки маленьке дитя 6 років вона всі зробила і менше хворіє".

"Імунітет виробляється для захисту організму. Будемо робити".

"Я не роблю тому, що я алергик. Ліки дорожче коштують чим вакцинація".

Аби зменшити ризик захворіти на грип намагайтеся уникати великого скупчення людей, якомога частіше мити руки та провітрювати приміщення.

f t g m

счетчики