Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Жителі села Троїцьке вшанували жертв голодомору

Село Рикове, Кірове -  так раніше звали Троїцьке. За даними Чернігівського обласного архіву входить до Національної книги пам’яті жертв голодомору в Чернігівській області. В ній зазначено прізвища 63-х осіб з села що померли 32 року, з них 18 це діти. 2016 року свідків голодомору в селі нема і проживає тут лише 250 чоловік. Жертв, що не корились радянському режиму місцеві не забувають, кожного року приходять до меморіального знаку, який знаходиться  біля кладовища. 26 листопада громадськість та представники районної влади провели на цьому місці мітинг-реквієм.

Марія Лось - жителька с.Троїцьке: "Розумом неможливо збагнути, як можна було допустити таке, у той час коли країна процвітала, коли насправді було що їсти, і ось так штучно винищити стільки народу, незважаючи ні на вік, ні на стать. Багато людей загинули невинно".

Василь Прачик - голова Троїцької сільради: "Це голодомор який потім, вже через багато років, був визнаний геноцидом керівників, які на той час керували Радянським Союзом. Визнано всім світом що це був геноцид".

Неля Чугаєва - заступник голови Н.-Сіверської РДА з гуманітарних питань: "Просто так у мирний час при врожаях довести український народ до страшного голодомору довести український народ до зубожіння, це просто не вкладається в голові. І те що ми можемо вже відкрито говорити про це лише завдяки нашій незалежній Україні".

Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, згадали процес ненасильницької колективізації та розкуркулення, до підніжжя пам’ятника клали квіти. Того ж дня у Троїцькому храмі отець Ілля відслужив панахиду, всі молились за українців.

f t g m

счетчики