Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Раніше сільськогосподарська культура-нині небезпечний бур’ян

Це зараз борщівник Сосновського вважається бур'яном, який вже досить тривалий час швидко розповсюджуються і в нашій місцевості.

А 60 років тому він був спеціально завезений до колишнього Радянського Союзу і вирощувався як силосна культура для сільськогосподарських тварин. Згодом борщівник зник з колгоспних полів, однак він переселився на узбіччя доріг, в яри, ліси на городи та сінокос. Ще й виявилося, що ця рослина отруйна, адже сік борщівника, який потрапив на шкіру під впливом сонячного світла, здатний викликати опіки.

Наталія Семененко - сімейний лікар КЗ "Н.-Сіверський центр первинної медико-санітарної допомоги: "Торкання борщівника може викликати опіки першого- третього ступеня. Особливо небезпечна ця рослина тим, що опіки людина спочатку може не відчувати, вони розвиваються поступово. Найбільша кількість постраждалих фіксується у літній час, коли дуже велика сонячна активність і люди найбільш часто відвідують природу. Часто люди не розуміють, що вони отримали саме опік і тому до лікаря звертаються дуже пізно, вже коли розвивають великі пухирі до 3-го ступеня. Це також і контактний, і дихальний аллерген, він має дуже силиний запах, який відчувається на відстані 5 метрів."

За словами Сімейного лікаря, опіки борщівником на Новгород-Сіверщині трапляються щороку. Вже декілька випадків були зареєстровані і цього літа. В основному вражаються кінцівки рук та ніг, долоні та стопи.

Наталія Семененко - сімейний лікар КЗ "Н.-Сіверський центр первинної медико-санітарної допомоги: "Іноді люди навіть не підозрюють, що отримали опік від контакту з борщівником. А якщо вже отримали, то це може бути підвищення температури тіла, нудота, загальна слабкість, але це розвивається протягом декількох годин, залежно від імунного статусу людини."

Новгород-сіверці знають про співіснування з цією отруйною рослиною. Обізнані і про історію завезення борщівника, і про наслідки контакту з ним.

"Завезли як кормову рослину. Він високий росте, великим віником і вітер його розносить всюди."

"Робить опіки, і ці опіки проявляються лише на сонці людина знаходиться, а якщо вночі походив а потім помився ,то нічого страшного."

Запідозривши, що ви отримали опіки від борщівника, слід негайно звернутися за медичною допомогою, Ще до того в домашніх умовах рекомендується промити місце ураження концентрованим мильним розчином та накрити його щільною тканиною.

f t g