Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

На Новгород-Сіверщині відкрили ще одне джерело

Всього декілька хвилин тому у селі Ларинівка відбулось відкриття місцевої криниці, тож відтепер на Новгород-Сіверщині на одне цілюще джерело стало більше. Дана подія згуртувала навколо себе всю сільську громаду, люди з задоволенням набирають та п'ють воду. Наша знімальна група також вирішила спробувати джерельної. Правду кажуть місцеві, вода тут дійсно смачна.

 

Про те, щоб попити цієї смачної води, ще декілька тижнів тому місцевим мешканцям і всім охочим до криничної, доводилося долати непролазні хащі і пробиратися до джерела вузенькою стежиною. За словами начальника Сосницького міжрайонного управління водного господарства Івана Козира, тиждень знадобився його підлеглим або розчистити і провести благоустрій даної території.

Іван Козир - начальник Сосницького міжрайонного управління водного господарства: "Занедбано трохи було, ми навели порядок, бачите скільки тут нашого труда, цілий тиждень 12 чоловік з Сосниці жило. Жили на хаті і працювали. Мені подобається, гарне місце на це джерело".

Як зазначив Іван Андрійович, їхнє управління обслуговує Сосницький, Менський, Новгород-Сіверський та частину Коропського районів, серед них в одному лише Новгороді-Сіверському за останні роки було відкрито більше 10 криниць. Вже зараз своєї черги чекають ще три таких джерела. Як розповів нам голова Ларинівської сільської ради Леонід Подковко, на благоустрій криниці з обласного бюджету було виділено 54 тис. грн. Проте воно того варте.

Леонід Подковко - голова Ларинівської сільської ради: "Я вважаю, що це правильно, попит є, колодязів і башт не має, колодязі глибокі, літо засушливе, води нема і люди з флягами ходять сюди, щоб наварити поїсти".

Освячення криниці у Ларинівці, яке припало якраз на свято первоверховних апостолів Петра і Павла, зібрало багато місцевих жителів. Вони цю подію чекали з нетерпінням. Тож як тільки отець В'ячеслав освятив джерело, кожен з присутніх захотів спробувати води.

Сергій Бугера: "Спасибі їм за все, що вони зробили, дай Бог їм здоров'я, бо раніше криниця була така занедбана, а зараз все відмінно".

Діти не залишились  осторонь такої події і також смакували воду. Її, джерельну, за словами Вероніки, можна вживати навіть сиру, не кип'ятити, адже криниця - це святе місце.

Вероніка: "Там завжди чиста вода, її можна відразу набрати і пити, і це святе".

Насамкінець до присутніх звернулися гості з району.Так голова РДА Олена Мовчан привітала жителів з такою значною подією в житті сільської громади, як відкриття джерела, та подякувала всім, хто долучився до цього процесу.

Олена Мовчан - голова Н.-Сіверської РДА: "Я вас всіх вітаю, бажаю вам усього доброго, наснаги, здоров'я. Дякую всім, хто долучався до прибирання цієї території".

Голова районної ради В'ячеслав Кауфман висловив побажання аби відновлена криниця і надалі продовжувала функціонувати.

В'ячеслав Кауфман - голова районної ради: "Дай Бог, щоб ця криниця жила довго і щасливо на благо вам, вашим дітям і онукам".

f t g